MoneyHub

Võrrelge kodukindlustusi ja säästke raha

Kaitske oma kodu ja vara kahjustuste või varguste eest soodsa majakindlustusega. Säästke raha võrreldes hinnapakkumisi MoneyHubiga!

MoneyHubi eksperdid ütlevad:

Kodukindlustuse kulud tõusevad igal aastal, nii et odavama alternatiivi leidmine on mõistlik samm. Paljud saavad ja paljud on juba säästnud kodukindlustust vahetades sadu eurosid. Kui teate mida teete, leiate siit kuidas kiiresti odav poliis leida – aga kui soovite rohkem abi, võite lugeda meie võrdlusi allpool.

table shorcode text

Kodukindlustuse korduma kippuvad küsimused

Kuidas me arvutame oma tärnide arvu?

Meie tärni reitingud põhinevad pakutaval üldhinnal, meie tarbijabaasi tagasisidel, lisatasudel, asjaajamise lihtsusel ja lisaväärtusega hüvedel.

Mis on kodukindlustus?

Kodukindlustus kaitseb teid, kui teie koduga juhtub midagi drastilist, näiteks tulekahju, sissemurdmine või tormikahjustus.

Millist katet vajate, sõltub teie olukorrast. Näiteks kui üürite või omate renditud kinnisvara, ei vaja te tavaliselt oma kodu katmiseks hoonete kindlustust, kuna selle eest vastutab üürileandja või vabaomanik – kuigi kontrollige.

Vara kindlustamist peaksid kaaluma kõik, kuna see kaitseb teid isiklike asjade kaotuse või kahjustumise eest.

Lihtsustame – kodukindlustust on kolm peamist tüüpi:

 • Hoonete kindlustus. See hõlmab teie kodu ehitisi ning püsivaid seadmeid ja tarvikuid.
 • Vara kindlustus. Kujutlege et pöörate oma kodu tagurpidi – kõik, mis välja kukub, on tavaliselt kidlustusega kaetud. Igaüks peaks seda kaaluma, isegi kui olete üürnik.
 • Kombineeritud hooned ja vara. See on üks poliis, mis hõlmab mõlemat ülaltoodud tüüpi ja on tavaline valik kui omate kinnisvara, kuna see on tavaliselt odavam. See võib muuta ka nõuete esitamise lihtsamaks, kuna tegeleda on ainult ühe kindlustusandjaga.
Mida kodukindlustus katab?

See võib olla erinev, seega kontrollige alati oma kindlustuspoliisi hoolikalt, kuid üldiselt katab kodukindlustus:

 • Kahjustuste remondikulud. Näiteks veekahjustused (lõhkenud torust või lagunevast katusest), langevate puude, tulekahju, üleujutuste, tormide (sh maavärinad ja äike), vajumise (maapinna nihkumine, mis võib põhjustada teie kodu vajumise) ja vandalismi läbi tekkind kahjustuste eest.
 • Varastatud asjade asendamine. Tavaliselt on kaetud vara teie kodus, garaažis ja kuuris.
 • Juriidiline vastutus. Vara poliis katab tavaliselt teie ja kõik õigusabikulud, kui teie kodu külastaja saab tõsiselt viga ja seda peetakse teie süüks, ning hoone poliis katab sama, kui ehitis vigastab möödujat või külastajat või kahjustab naabri vara.
 • Alternatiivne majutus. Kui te ei saa pärast tulekahju või üleujutust oma kodus viibida, katab kindlustus tavaliselt hotelli või lühiajalise rendi kulud.
 • Võtmete ja lukkude vahetus. Kui see on kahjustatud või võtmed kaovad.
 • Riknenud toidu asendamine. Kui teie sügavkülmik läheb katki.
Mida kodukindlustus ei kata?

Kodukindlustus EI KATA tavaliselt:

 • Kasutamisest ja kulumisest tingitud kahjustused.
 • Juhuslik kahju. Kuigi mõnikord võite selle katmiseks rohkem maksta.
 • Kõrge väärtusega esemed. Kui te pole neist kindlustusandjat konkreetselt teavitanud.
 • Kui olete kodust eemal 30 ja enam päeva aastas. Lisateabe saamiseks vaadake oma kodu asustamata jätmist.
 • Ettevõtlusega seotud õnnetused või kahjud. Kui tegelete kodus ettevõtlusega.
Kas ma pean oma kodukindlustusandjale teatama, kui töötan kodus?

Tavaliselt mitte, kuid see sõltub teie töö iseloomust. Tavaliselt ei ole vaja kindlustusandjat teavitada kui teete kontoritööd, näiteks töötate sülearvutiga ja helistate.

Kui aga teie kodus on külastajaid, kes on seal teie tööga seotud, või kui hoiustate ettevõttele kuuluvat kaupa (näiteks kui teil on postimüügiettevõte, mida juhite kodust), siis seda kodukindlustus ei kata. Kui kumbki neist teie puhul kehtib, peate kontrollima, kas saate külastajate/kaupade kaitsmiseks maksta lisatasu või võib-olla peate laiendama oma tavalist ärikindlustust.

Kuidas oma poliisi muuta ja kas see on tasuline?

See sõltub teie kindlustusandjast. Paljud võimaldavad teil läbi interneti muudatusi teha, kuid mitte kõik.

Tavaliselt võetakse teilt tasu poliitisi muutmise, näiteks lisandmooduli eemaldamise või varakatte suurendamise eest. Tasu mida maksate (ja mis muutuvad) on olenevalt kindlustusandjast erinevad, kuid on tavaliselt vahemikus 10–50 eurot. Tüüpiliselt on läbi interneti tehtud muudatused soodsamad kui telefoni teel.

Lähen puhkusele, kas kodu on ikka kindlustusega kaetud?

Kui lähete minema ja jätate oma kodu asustamata, võite avastada, et teie kaitse on piiratud või ei pruugi teid üldse kaitsta.

Peaaegu kõik kindlustusandjad piiravad päevade arvu, milleks võite oma kodu asustamata jätta kaotamata kindlustuskaitset – tavaliselt 30 päeva. Kui jätate selle pikaks ajaks tühjaks, on suurem sissemurdmisoht ja mis tahes nõuete kulud on suuremad, kuna kahju võib jääda nädalateks avastamata.

Mis juhtub, kui mul on vaja esitada nõue?

Esiteks võtke pärast kahju või varguse avastamist alati võimalikult kiiresti ühendust oma kindlustusandjaga. Vastavalt ülaltoodud küsimusele peate võib-olla maksma nõude esitamisel mingi summa remondi ja asendamise eest, mida nimetatakse omavastutuseks, seega vaadake täielikku teavet oma poliisist.

Peate esitama üksikasjad mis tahes kaotuse või kahjuga seotud asjaolude kohta ning kõik tõendid selle kohta. Tehke oma kodu, vara või auto kahjustustest fotosid või filmige videomaterjal. See võib aidata tõendamisel.

Kui teie vara on tõsiselt kahjustatud või varastatud, näitavad kõik fotod, millel on konkreetne ese kahjustamata või sõprade või sugulaste käes, et see kuulus teile. Tõendusmaterjalina saate kasutada ka kviitungeid, krediitkaardiarveid või pangaväljavõtteid.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x