MoneyHub

Saatke reisimured kohvreid pakkima, võrreldes reisikindlustusi

Võrrelge reisikindlustusi MoneyHubiga. Leidke endale odavaim puhkusekindlustus. Tähelepanu, valmis olla, start!

MoneyHubi eksperdid ütlevad:

“Kui olete broneerinud puhkuse, kuid teil pole veel reisikindlustust, siis TEHKE SEDA KOHE, ÄRGE VIIVITAGE. Pool reisikindlustuse väärtusest on kaitse ENNE reisimist, kui midagi juhtub mis takistab teid reisile minemast, lisaks sellele kui olete juba reisil. Kuigi kahjuks ei kata ükski poliis iga võimalikku stsenaariumi, nii et võrrelge meie parimaid reisikindlustuspoliise. Küsige ka oma pangalt või krediitkaardi pakkujalt, kas teie eelseisval reisil on ehk juba kindlustus.

table shorcode text

Reisikindlustuse korduma kippuvad küsimused

Kuidas me arvutame oma tärnide arvu?

Meie tärnihinnangud põhinevad pakutaval hinnal, tarbijate tagasisidel, lisatasudel, asjaajamise lihtsusel ja lisaväärtustel.

Mis on reisikindlustus?

Reisikindlustuse eesmärk on katta ettenägematud kulud, nagu haigus ja vigastus või teie asjade vargus, kui olete puhkusel.

See on mõeldud ka katteks, kui peate oma reisi enne minekut tühistama või kui peate hädaolukorra tõttu varakult tagasi pöörduma.

Kuid see ei ole mõeldud katma kõiki puhkuse ajal kogetud juhtumeid, kaotusi või ebamugavusi. Lugege see juhend hoolikalt läbi, et teaksite, mis on (ja mis ei ole) kindlustuskaitsega kaetud.

Mida reisikindlustus katab?

Kahjuks ei ole kõik reisikindlustused loodud võrdselt, kuid peaksite eeldama, et kindlustusandja maksab välja enamiku allpool toodud asjade eest.

Täpne kaetuse tase sõltub aga poliisist – seega kontrollige enne ostmist alati hoolikalt tingimusi.

Milliseid reisikindlustusi saab osta?

Kindlustusi on mitut erinevat tüüpi, need erinevad enamasti poliisi pikkuse ja selle poolest, kes on sellega kaetud ja kus te olete kindlustatud. Näiteks saate valida järgmiste valikute vahel:

 • Ühe reisi reisikindlustus. See kaitseb teid alates kindlustuse ostmisest kuni päevani, mil jõuate konkreetselt reisilt koju.
 • Aastane mitme reisi kindlustus. See katab kõiki poliisi kehtivusaja jooksul tehtud reise.

Reisikindlustuse saate teha ka erinevate inimeste jaoks:

 • Pere reisikindlustus. Üldiselt hõlmab vanemaid ja nendega koos elavaid lapsi.
 • Paaride reisikindlustus. Kaitseb kahte poliisil nimetatud kindlustusvõtjat.
 • Individuaalne reisikindlustus. Katab poliisil nimetatud isiku.

Ja teie lõplik otsus on see, kus te soovite et reisikindlustus teid kataks:

 • Euroopa reisikindlustus. Kindlustusandjate mõisted „Euroopa” võivad olla erinevad, nii et kontrollige
 • Ülemaailmne reisikindlustus. Peate sageli otsustama Põhja-Ameerika poliisi kaasamise või väljajätmise – ravikulud on USA-s sageli kõrged, nii võite sinna reisides kindlustuse eest lisatasu maksta.
Mis on omavastutus ja kuidas see toimib?

Omavastutus on summa, mille peate maksma mis tahes esitatud nõude eest. Näiteks kui tühistate reisi ja teil on õigus saada kindlustusandjalt tagasi 3000 eurot, kui teie omavastutus on 100 eurot, saate kindlustuselt 2900 eurot.

Kuid see omavastutuse suurus ja kas see kehtib reisi ja iga reisija kohta, on kindlustusandjati erinev.

Näiteks eeldab enamik teenusepakkujaid tõenäoliselt, et omavastutus kehtib eraldi iga inimese kohta. Nii et kui poliis oli paarile ja lend tühistati, siis olge valmis maksma omavastutuse ulatuses mõlema reisija eest.

Samuti tasub teada, et kehtida võib ka omavastutus eri osade kohta. Näiteks võib juhtuda, et teie kohver varastati ja rahakott oli selle sees, peate mõlema eest omavastutse maksma.

Kui teil on grupi poliis, peate võib-olla maksma omavastutse iga inimese eest kogu teie osapoolt mõjutava kahju eest (nt tühistamine). Oluline on kontrollida kõiki omavastutuse tingimusi, et teaksite täpselt, kui palju peate nõude esitamise korral ise maksma.

Seetõttu on alati oluline kontrollida poliiside katet, et saaksite teada, mida saate.

Kas mis tahes poliis katab mind, kui reisin kuu aega või kaks kuud?

Kui lähete ära kauemaks kui 60 järjestikuseks päevaks, ei kata teid tõenäoliselt tavaline reisikindlustus.

Kuidas reisikindlustust taotleda

Reisikindlustuse taotlemine ei tohiks olla hirmutav ja – kui mõistate oma poliisi tingimusi ja omavastutust – ei tohiks teid tabada ebameeldivad üllatused. Kui teil on vaja kahjunõue esitada, järgige allolevat viit sammu.

 • Esitage oma nõue esimesel võimalusel. Võtke ühendust oma kindlustusandjaga niipea kui võimalik. Mõnel teie poliisi osal võib nõude esitamiseks olla lühike tähtaeg ja selle töötlemiseks võib kuluda veidi aega.
 • Laske oma kindlustusandjal enne ravi saamist meditsiiniline nõue vastu võtta. Kui teil on vaja esitada meditsiiniline nõue – ja see ei ole hädaolukord – paluge oma kindlustusandjal enne ravi alustamist nõue telefoni teel vastu võtta. Näiteks kui nikastasite oma pahkluu, helistage oma kindlustusandjale – nii on teil vähem tõenäoline, et hiljem tuleb tagasilükatud kahjunõue. Arusaadavatel põhjustel ärge viivitage raviga, kui tegemist on hädaolukorraga.
 • Varguse või esemete kaotsimineku korral teavitage politseid. Kui välismaal viibides läheb midagi kaduma või varastatakse, peate võib-olla eduka kahjunõude esitamiseks hankima kuriteo registreerimise viitenumbri või samaväärse viite. Teatage juhtunust politseile esimesel võimalusel – sageli peate seda tegema 24 tunni jooksul – et teie kahjunõue ei läheks vett vedama.
 • Hoidke kviitungid alles. Kui taotlete pagasi kaotsiminekut või hilinemist, ärge unustage säilitada ooteajal ostetud oluliste asjade (nt söögi ja joogi) kviitungid. Paljud kindlustusandjad lubavad teil need kulud nõudele lisada ja võivad nõuda tõendiks kviitungeid.
 • Esitage kaebus kui arvate, et teie nõue lükati ebaõiglaselt tagasi. Kui teie kindlustusselts lükkab teie kahjunõude tagasi ja arvate, et teil on õigus hüvitisele, ärge jätke seda sinnapaika peale esimest eitavat vastust. Küsige tagasilükkamise põhjuseid.
0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x