MoneyHub

Hoolitse oma karvaste sõprade eest lemmikloomakindlustusega

Võrrelge lemmikloomakindlustust MoneyHubiga, et pakkuda oma karvastele sõpradele neile vajalikku kaitset.

MoneyHubi eksperdid ütlevad:

“kodulaenu-, üüri-, energia- ja toidukulude hüppeliselt tõustes on kulutuste (nt lemmikloomakindlustus) kärpimine või neisst loobumine lihtne. Kuid see võib paljude jaoks tuua kaasa raskeid valikuid, sest lemmikloomadele pole esmaabikindlustust ja ravikulud võivad olla 100 või isegi 1000 eurot.”

table shorcode text

Lemmikloomakindlustuse KKK

Kuidas me arvutame oma tärnide arvu?

Meie tärni reitingud põhinevad pakutaval üldhinnal, meie tarbijabaasi tagasisidel, lisatasudel, asjaajamise lihtsusel ja lisaväärtusega hüvedel.

Mis on lemmikloomakindlustus?

Lemmikloomakindlustuse olemasolu tähendab et teie karvane, soomuseline, limane või suleline sõber on kindlustatud juhuks, kui ta vajab vigastuse või haiguse tõttu arstiabi – ja see tähendab, et loomaarsti arve hüvitatakse osaliselt või täielikult.

Lisaks sisaldab lemmikloomakindlustuspoliis tavaliselt vastutuskindlustust (juhul kui teie lemmikloom põhjustab õnnetuse ja teid peetakse vastutavaks) ja kaotuse või varguse kindlustust, kuid see sõltub poliisi tüübist ja kindlustuse tasemest.

Enam kui pooltel Eesti leibkondadest on lemmikloom ning lemmikloomakindlustuse keskmine hind on koos ravikulude kallinemisega tõusnud. Pikaajaliste haiguste – nagu artriit või diabeet – ravi võib maksta tuhandeid, nagu ka õnnetuses viga saanud lemmiklooma ravi.

Erinevalt autokindlustusest ei ole teie lemmiklooma kindlustamine seadusega kohustuslik. Küll aga on Loomakaitseseaduses sätestatud, et omanik peab vajadusel tagama oma lemmikloomale veterinaari abi. Pidage meeles, et kui otsustate loomale kindlustust mitte sõlmida ja juhtub midagi ootamatut, peate tegema väga raskeid otsuseid.

Mis on mitme lemmiklooma kindlustus?

Sageli saate sama poliisi alusel kindlustada mitu lemmiklooma. Saate siiski valida ülalnimetatud valikute hulgast, millist tüüpi kindlustust oma mitme lemmiklooma poliisi jaoks soovite, ja kõik teie lemmikloomad saavad sama kindlustuse. Mõned kindlustusandjad pakuvad teile selle eest ka allahindlust, mis võib muuta selle odavamaks kui mitme üksiku poliisi hankimine.

Kas mitme lemmiklooma kindlustus on odavam?

Paljud kindlustusandjad pakuvad sageli 5–10% allahindlust, kui kindlustate korraga kaks või enam kassi või koera (nn mitme lemmiklooma poliisi alusel). Kuid ärge laske sellel takistada teid otsima mujalt paremat ja odavamat poliisi. Lõppude lõpuks ei ole 10% soodsam, kui saate kaks eraldi poliisi mujalt 12% odavamalt.

Millised tegurid mõjutavad lemmikloomakindlustuse hinda?

Kindlustusandjad võtavad pakkumise arvutamisel arvesse paljusid tegureid teie ja teie lemmiklooma(de) kohta.

Kindlustajad pole kohustatud seda avalikustama, nii ei saa täpselt teada mida nad arvesse võtavad, kuid üldiselt põhineb lõplik arv sellel, kui riskantseks nad teid peavad ja kui tõenäoline või sage on hüvitisnõude esitamine.

Seega, kui nad leiavad, et on suur kahjunõude oht (võib-olla teie lemmiklooma vanus või tõug, kellel on kalduvus teatud haigustele või vigastustele), saate tõenäoliselt kõrgema hinnakoefitsendi. See on ka põhjus, miks kindlustusandjad ei kata teie lemmiklooma juba ilmnenud haiguste või vigastuste eest, kuna nad teavad, et peate tulevikus peaaegu kindlasti ravihüvitist taotlema.

Mõned tegurid, mis võivad teie kindlustuskulusid mõjutada:

 • Lemmiklooma tervis ja haiguslugu: see võib teie kindlustust oluliselt mõjutada. Kindlustusepakkujad jätavad tavaliselt kindlustusest välja “olemasolevad seisundid ja haigused”, nii et kui teie lemmikloomal on juba ilmnenud terviseprobleemid või mingi haigus juba diagnoositud, ei saa te ravihüvitist taotleda. Võimalik ei mõni kindlustusandja võib ka juba ilmnenud haiguste ravi katta, kuid see on erand ja on tõenäoliselt kallim.
 • Lemmiklooma vanus: mida vanemaks teie lemmikloom saab, seda tõenäolisem on, et tal tekivad pikemaajalised terviseprobleemid. Seega, mida vanem on lemmikloom, seda kallim kindlustus. Mõnel kindlustusandjal on ka vanusepiirangud, mis sõltuvad kindlustatava loomas liigist (st nad ei kindlusta teatud east vanemaid loomi).
 • Lemmiklooma tõug: võite avastada, et teatud tõugude puhul on kindlustus kallim. Selle põhjuseks on sellised tegurid nagu erinev oodatav eluiga ja teatud tõugudel on suurem tõenäosus pärilike tervisehäirete tekkeks või on nad teatud haiguste või vigastuste suhtes vastuvõtlikumad.
 • Teie elukoht: loomaarstitasud on riigiti väga erinevad. Kui elate piirkonnas, kus loomaarstid nõuavad tavalisest kõrgemat tasu, kajastub see tõenäoliselt ka kindlustuse hinnas.
Mida lemmikloomakindlustus EI sisalda?

Tõenäoliselt ei kata teie lemmiklooma kindlustus järgmist:

 • Rutiinsed süstid ja iga-aastased kordusvaktsiinid.
 • Rutiinsed tervisekontrollid
 • Ussirohud ja ravi
 • Karva parasiitide ravimid
 • Abi poegimisel

Tavaliselt ei kaeta uuele poliisile üleminekul ka olemasolevate haiguste ravi, kuigi teie praegune kindlustusandja peaks jätkuvalt katma käimasolevaid probleeme.

On erandeid, mille eest iga lemmikloomakindlustusandja välja maksab, seega on oluline poliisi sõlmimisel kontrollida väikeses kirjas kirjas olevat teksti.

Mida lemmikloomakindlustus tavaliselt sisaldab?

Reeglina, aga see sõltub teie individuaalsest poliisist, katab lemmikloomakindlustus suured mitterutiinsed kulud, sealhulgas:

 • Luumurrud / õnnetuste tagajärjel tekkinud vigastused
 • Paljud haigused vähist astmani, nahainfektsioonidest luuhaiguste ja artriidini
 • Kolmanda osapoole vastutuskindlustus
 • Reklaamikulu ja leiutasu, kui langete koera/kassi varguse või kadumise ohvriks
Kas lemmiklooma kindlustusandja vahetamine on hea mõte?

Kui sõlmite uue poliisi, ei kata enamik kindlustusandjaid teie lemmiklooma olemasolevate haigusseisundite eest, olgu see siis krooniline probleem või kunagine vigastus või korduv haigus või tüsistus.

Nii et kui taotlete endiselt teatud ravi oma praeguse kindlustuspoliisi alusel ja ei ole veel saavutanud maksimaalset väljamaksesummat või “aja pikkuse” väljamakset või kui teil on tipptasemel “eluaegne” poliis, millel need puuduvad väljaarvamised, võib olla parem kindlusandjat mitte vahetada.

Siiski võite siiski kindlustusandjat vahetada kui olete valmis aktsepteerima, et teie juba ravitava haiguse kulud ei ole kaetud.

Näiteks oletame, et teie koera kae mõlemas silmas on paranenud ning ravi katab teie olemasolev kindlustusandja. Silmaoperatsioonide maksumus võib olla jõudnud väljamaksete ülemmäära piirini, kuid see ei takista teid minemast odavamale poliisile, millel on samad tingimused kui teie olemasolev kindlustusandja – pidage lihtsalt meeles, et teie uus kindlustusandja käsitleb nüüd silmahaigusi kui olemasolevat seisundit ja ei paku kindlustuskatet selle kordumise korral.

Samuti võite otsustada, et olemasoleva poliisi maksumus on liiga kõrge ja olete valmis riskima odavamale poliisile üleminekuga ning loodate, et vana vigastus või haigus ei kordu.

Ja pidage meeles, et on oluline deklareerida kõik olemasolevad haigused ja tingimused – isegi kui teie uus kindlustusandja tõenäoliselt need välistab – et vältida teie poliisi kehtetuks tunnistamise võimalust.

Millises vanuses lemmikloomad ei ole kindlustatud?

Mida vanem on teie lemmikloom, seda kallimaks kindlustamine muutub ja mõned poliisid hakkavad nõude esitamise korral kehtestama vanusepiirangut ja suurendavad sissemaksekulusid (kindlustusmaailmas tuntud kui omaosalus).

Siin on kolm peamist asja, millele tähelepanu pöörata ja millest teadlik olla:

 • Kõrges vanuses lemmikloomade kindlustamine maksab rohkem. Teie lemmiklooma vanus ja tõug mõjutavad hinda, mida peate maksma. See teave aitab kindlustusandjal arvutada teie lemmiklooma haigestumise või vigastuse tõenäosuse. Ja kuna see suureneb koos vanusega, kasvavad ka teie lemmiklooma kindlustamise kulud.
 • Vanale lemmikloomale on raskem odavamat kindlustust hankida, kuna poliiside valik on väiksem. Kui teie lemmikloom jõuab teatud vanusesse (mis on kindlustusandjati erinev ja sõltub teie lemmikloomast), võib teil tekkida probleeme poliisi vahetamisega või uuendamisega. Näiteks väidavad paljud kindlustusandjad, et kass või koer peab olema kindlustamise hetkel üheksa-aastane või noorem, mis tähendab, et olete siis seotud oma praeguse kindlustusandjaga.
 • Nõude väljamakse ei pruugi olla nii põhjalik, kui arvasite. See ei ole poliisil alati kergesti loetav. Lisaks sellele, et maksate kindlustuse eest rohkem, kui teie lemmikloom vanemaks saab, on paljudes poliisides ka ette nähtud, et kui teie koer või kass jõuab teatud vanusesse, peate lisaks lisatasule maksma 20% ravikuludest.

  Näiteks kui teil on 500-eurone loomaarstiarve, võidakse teilt küsida teie lemmiklooma vanuse tõttu 20% arvest (100 eurot), millele lisandub kindlustusmakse (näiteks 100 eurot) – see tähendab teie panus on peaaegu pool arvest.

  Kui teie poliisil on üks nendest klauslitest, võib teie osa omaosalus muutuda väga kulukaks väga kiiresti.

  Seetõttu on oluline, et kontrolliksite poliisi väikeses kirjas teksti, kuna omaosaluse tingimus on tavaliselt poliisidokumendi põhiosas.

Saate regulaarselt uuendusi ja hinnamuutuste teateid kui registreerute meie iganädalasele uudislehele.

Pet Insurance Disclaimer

Lemmikloomakindlustuse võrdlused tehakse kõigi avalikult kättesaadavate andmetega ja need ei kujuta endast reklaamitud kindlustustingimusi. Me siin MoneyHubis teeme kõik endast oleneva, et anda teile teavet, et saaksite teha parimaid otsuseid. MoneyHub soovitab teil alati teha omaenda uuringuid ja teha oste, et leida endale parim pakkumine. Pange tähele, et me loetleme ainult usaldusväärseid ettevõtteid ja usaldusväärseid partnereid; vaadake regulaarselt seda veebisaiti, kuna tegemist on konkurentsitiheda turuga ning hinnad ja pakkumised muutuvad regulaarselt. Informatsiooniks avaldame madalaima pakutava määra; mõned teenusepakkujad võivad siiski taotluse korral pakkuda teistsuguseid määrasid. Meie tärnide hinnangud põhinevad üldhinnal, meie tarbijabaasi tagasisidel, lisatasudel ja lisaväärtust pakkuvatel hüvedel. Samuti, kuigi MoneyHub püüab saavutada täiuslikkust, ei anna ta mingeid garantiisid veebilehe täpsuse kohta, ei otseseid ega kaudseid garantiisid. Pidage meeles, et tasub ringi vaadata; vaadake alati MoneyHubist ajakohastatud teavet.

5 1 hääletada
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x