MoneyHub

Võrrelge lühiajalisi laene ja säästke!

Lühiajaline laen võib olla lihtne lahendus kui teil on vaja mõneks kuuks raha laenata.

MoneyHubi eksperdid ütlevad: kui küttesüsteem lakkab keset talve töötamast või on ootamatu ja edasilükkamatu auto remondiarve. Lühiajalistel laenudel või “palgapäevani laenudel” on oma koht. Aga ainult siis kui laenu võtmine on hädavajalik, et eelarves lühiajaline auk katta. Ärge eeldage automaatselt et “tavalised” pangad teid hätta jätavad ja lühiajalised laenud on teie ainus võimalus. Alustage küsimisega oma kodupangast või mõnest teisest sarnasest pangast. Enne lühiajalise laenuandja poole pöördumist küsige oma pangalt arvelduskrediidi võimalust. Mõnikord on parem oma praeguse võlausaldajaga kokkuleppele jõuda.

Samuti soovitame tungivalt mitte laenata rohkem kui hädapärast vaja. Kui vajate järgmise palgapäevani toimetulekuks 400 eurot, ärge andke alla kiusatusele lisada veel 100, sest seda on lihtne teha. Lühiajalised laenuandjad nõuavad väga kõrgeid intresse ja kui teil tekivad ootamatud takistused ja te ei saa maksta, kasvab tagastatav summa väga kiiresti suureks.

See on osa lühiajalise laenu ärimudelist, et kui tagasimaksed venivad pikale, lisandub rohkem tasusid. Pidage seda enne nende poole pöördumist meeles!
Märkus: tabelites on näidatud 1000 euro laenamise maksumus 3-kuulise laenuperioodi ja 1-aastase laenuperioodi jooksul, mõned laenuandjad võivad pikemaks perioodiks intressimäärasid alandada, kuid mitte palju.
Minimaalne perioodMinimaalne summaIntress %1000€ / 3 kuud1000€ / 1 aastaMeie hinnang
Credit243 kuud10051.7889356Vaata lähemalt
Ferratum3 kuud10059.8783332Vaata lähemalt
Laen3 kuud1004992368Vaata lähemalt
SMSRaha3 kuud1004983332Vaata lähemalt
Bondora3 kuud10061.59104416Vaata lähemalt

Lühiajaliste laenude korduma kippuvad küsimused

Mis on lühiajaline laen?

Lühiajalised laenud, tuntud ka kui palgapäevani laenud, on mõeldud mõneks kuuks (või varem, kui suudate jäägi koos intressiga tagasi maksta) väiksematele summadele, tavaliselt vahemikus 100–1000 eurot.

Neid kasutatakse sageli erakorraliste kuludeks, mida muidu ei saaks oma kuupalgast või säästudest katta.

Üldjuhul peate leppima sellega, et laenuandja saab teie deebetkaardilt makse võtta järgmisel palgapäeval või maksate pikema perioodi jooksul – sageli kuni kuus kuud. Mõne jaoks on lühiajaline laen viimae võimalus. Õigesti kasutades võivad need lahendada ootamatuid auke inimeste eelarvetes. Siiski, palun lugege kogu hoiatuste loendit.

Mis juhtub kui ma ei suuda oma lühiajalist laenu tagasi maksta?

Kui tead et sul võib õigel ajal tagasi maksmisega probleeme olla, väldi lühiajalisi laene iga hinna eest! Kui tekivad makseraskused, teavitage sellest kohe laenuandjat.

Kui võtate laenu palgapäevani, on oluline et teate, kuidas see tagasi maksta. Kui ei, siis ei saa te laenu endale lubada.

Kui juhtub hiljem et te ei saa maksta, võtke kohe ühendust laenuandjaga.

Kui võtate laenu plaaniga see tagasi maksta ja hiljem läheb midagi viltu, võtke esimesel võimalusel ühendust laenuandjaga ja küsige temalt abi.

Rääkige oma laenuandjale alati kohe, kui selgub et te ei suuda maksta. See toimib. Olge konkreetne, tehke õiglane pakkumine ja olge valmis ausalt vastama küsimustele oma sissetulekute ja väljaminekute kohta.

Seejärel võiks laenuandja pakkuda teile õiglast ja taskukohast tagasimakseviisi, näiteks struktureeritud tagasimakseplaani ning intresside ja tasude külmutamist.

Kas saan lühiajalise laenuga oma olemasoleva laenu tagasi maksta?

Lühiajalisi laene ei tohiks kunagi kasutada iga kuu sissetulekute ja väljaminekute vahelise tühimiku täitmiseks. Kui teiega on nii, on teil suurem probleem, mille lühiajaline laen teeb ainult hullemaks mitte paremaks. Vastutustundetu laenuandja kasutab seda ära.

Allakäiguspiraali vabalangemise lõpetamiseks on kõige olulisem eelarve korrastamine, et püüda oma kulusid ja tulusid tasakaalustada.

Lihtne on järele anda kiusatusele võtta üks lühiajaline laen väikesele summale, siis järgmisel kuul teine ning enne kui arugi saate, olete võlaspiraalis.

Kas lühiajalised laenud on kallid?

Te ei maksa kunagi tagasi rohkem kui kahekordse laenatud summa. Seega kui laenate 100 eurot, ei maksa te kunagi tagasi rohkem kui 200, kui kõik intressid, viivised ja tasud arvesse võtta.

See on asjakohasem kui kuvatav KKM. Krediidi kulukuse määr (KKM) on laenu kogukulu ühe aasta kohta, mille maksate lisaks laenusummale tagasi.

Kuna laenate lühikese perioodi jooksul, võib isegi väikesest tasust saada astronoomiline KKM. Lühiajalised laenud on kallid, kuid kui väljendada palgapäevalaenuandjate tüüpilisi tasusid krediidi kulukuse määrana, on enamik neist üle 60%. See on kasulik hoiatus ohtlike toodete eest, kuid need KKM-id on siin enamasti ebakohased.

Kui palju ma saan laenata?

See sõltub teie individuaalsest krediidiajaloost, laenupakkujast ja konkreetse laenu tingimustest.

Mis on minu laenu intressimäär?

Erinevatel laenuandjatel on erinevad intressimäärad. Kiir- ja väikelaenud on tavaliselt kõrgema intressimääraga kui traditsioonilised pangalaenud. Intressimäär sõltub ka teie krediidiajaloost ja individuaalsest laenupakkumisest. Kui soovid teada sinu laenule või laenupakkumisele kehtivat intressimäära, võta otse laenuandjaga ühendust – nemad saavad sulle konkreetse vastuse anda.

Miks sain oma laenutaotlusele eitava vastuse?

Iga laenupakkuja seab tingimused, millele taotleja peab vastama, et laenutaotlus rahuldataks. See tähendab et ühest laenukontorist võid saada positiivse vastuse, teisest mitte.

Milline laen on minu jaoks parim?

Laen tuleks valida väärtuse ja summa alusel. Näiteks kiirlaenu kasutatakse sageli ootamatuteks juhtumiteks, auto ostmiseks sobib pigem autolaen või liising. Mõelge, kui palju teil on vaja ja arvutage, kui palju saate iga kuu laenu tagasi maksta.

Kas lühiajalised laenud on kallimad kui tavalised pangalaenud?

Laenu maksumus sõltub intressimäärast. Enamasti on kiir- ja tarbimislaenu intressimäär tunduvalt kõrgem kui tavalisel pangalaenul, kuid on ka erandeid.

Mida teha, kui ma ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta?

Kui laenu õigeaegne tagasimaksmine muutub raskeks, siis ei tohiks seda ignoreerida. Võtke ühendust laenuandjaga ja küsige, kas ta pakub maksegraafiku muutmist või maksepuhkust ning kas sellega kaasnevad lisakulud. Lisaks võid pöörduda võlanõustaja poole ja proovida oma kulutusi piirata. Kindlasti ei tohiks vana laenu katteks võtta uut laenu, kuna see muudab tagasimaksed pikemas perspektiivis veelgi raskemaks.

Kas ma saan laenu ennetähtaegselt tagasi maksta?

Laenu ennetähtaegse tagastamise tingimused sõltuvad laenuandjast. Küsige oma laenuandjalt, kas see on võimalik ja kas toob kaasa lisakulusid.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x