MoneyHub

Autokindlustus

Vähendage oma autokindlustuse kulusid MoneyHubi abil.

MoneyHubi eksperdid ütlevad: “Liikluskindlustus kindlustus on seadusega kohustuslik. Kui soovite teada kuidas leida endale parim autokindlustus, kasutage meie portaalis olevaid võrdlusi.”

Autokindlustuse valimine on keeruline.

On oluline see õigesti teha, vastasel korral võib see hiljem kalliks maksma minna. Näiteks ei paku kõik ettevõtted täpselt samu tingimusi. Võite avastada et teie omavastutus on millegipärast 100 eurot suurem kui arvasite ja lisaks sellele peate oma autole transpordi korraldama, et auto keretööd tehtud saaks. Lugege hoolega väikeses kirjas teksti enne kui alla kirjutate.

Vahendajad pakuvad suurepärast teenust ja on väga kiired ja mugavad kasutada, kuid lisavad ka vahendustasu. Seega võiksite kaaluda iga kindlustuspakkuja otseveebi proovimist. Samuti on lihtne nõustuda iga-aastase uuendamisvormiga ilma et peaksite kontrollima kas leiate parema pakkumise. Ei tasu loota et kuna teie kindlustusandja on ka teie pank, annavad nad teile parima hinna. Mõnel juhul leidis MonyHub, et nad on liiga kõrget hinda võtnud. Vaadake rohkem kui ühte poodi, kontrollige tingimusi enne allkirjastamist. Saatan peidab end detailides. Värskeima teabe saamiseks külastage sageli MoneyHubi.
KommentaaridTuruosa %Meie hinnang
IIZIParima hinna vahendajaKindlustusmaaklerVaata lähemalt
ERGO Insurance SETaskukohane liikluskindlustusKindlustusandja18Vaata lähemalt
PZUParim KaskoKindlustusandja17Vaata lähemalt
ADB Gjensidige EestiKindlustusandja3Vaata lähemalt
If P&C Insurance ASKindlustusandja18Vaata lähemalt
LHVKõrge standardKindlustusandja1Vaata lähemalt
Salva Kindlustuse ASKindlustusandja6.5Vaata lähemalt
Vienna/SeesamKindlustusandja12Vaata lähemalt
SwedbankKindlustusandja15.5Vaata lähemalt
BTASoodneKindlustusandja8.5Vaata lähemalt
KindlustusEst
Kindlustusmaakler
KindlustusmaaklerVaata lähemalt
Smart KindlustusmaaklerKindlustusmaaklerVaata lähemalt

Autokindlustuse korduma kippuvad küsimused

Mis on liikluskindlustus?

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik, see kaitseb Teie sõiduki põhjustatud õnnetuses teistele isikutele või nende varale tekitatud kahju eest. See oluline kindlustus tagab, et te ei pea kahju korral kulusid kandma.

Kui palju maksab liikluskindlustus?

Liikluskindlustuse maksumus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas sõiduki tüübist, vanusest, kasutusotstarbest ja kindlustusseltsist. Eesti Liikluskindlustuse Fond ja Eesti kindlustusseltsid pakuvad liikluskindlustuse kalkulaatoreid, mis aitavad leida sobiva kindlustusmakse.

Mis on auto kaskokindlustus? (Kasko)

Kaskokindlustus on üks olulisemaid autokindlustuse liike, see kaitseb Sinu sõidukit erinevate riskide, sh liiklusõnnetuste, tulekahjude, vandalismi, varguste ja loodusõnnetuste eest. Kaskokindlustus ei ole kohustuslik, kuid see võib olla väga kasulik kui soovite oma sõidukit maksimaalselt kaitsta.

Kuidas ma oma autot registreerin?

Kui soovite oma sõidukit kindlustada, peate selle esmalt registreerima. Registreerimisel määratakse teie sõidukile registreerimisnumber ja saadakse sõiduki andmed, nagu mark, mudel, mootori võimsus, istmete arv ja kaal. Need andmed on kindlustuse sõlmimisel hädavajalikud ja kindlustusandja kasutab neid kindlustusmakse arvutamisel.

Millised on autoomaniku õigused ja kohustused?

Sõidukiomanikuna on teil kindlustusega seotud teatud õigused ja kohustused. Peate tagama et teie sõidukil on kehtiv liikluskindlustus ja vajadusel kaskokindlustus. Samuti peate jälgima, et teie sõiduki registreerimisnumber oleks alati nähtav ja loetav ning et sõidukil oleks kehtiv tehniline ülevaatus.

Kui soovite sõlmida kindlustust, on teil õigus valida kindlustusandja, kelle juures kindlustust sõlmida. Samuti on teil õigus saada kindlustusandjalt teavet kindlustustingimuste ja hindade kohta.

Kui olete kindlustuse sõlminud, peate tagama kindlustusmaksete õigeaegse tasumise ja teavitama kindlustusandjat muudatustest, mis võivad kindlustuse kehtivust mõjutada.

Kas autokindlustus katab ka liiklusõnnetuses tekkinud kahju?

Jah, autokindlustus katab liiklusõnnetuses tekkinud kahju, kui oled valinud sobiva kindlustuskaitse. Kui olete põhjustanud liiklusõnnetuse, mis kahjustas teise inimese vara või tervist, hüvitab autokindlustus kahju vastavalt kindlustuslepingus kokkulepitud tingimustele.

Milliseid riske autokindlustus katab?

Autokindlustusega saab katta erinevaid riske, nagu liiklusõnnetused, vargused, tulekahjud, vandalism jne. Kaskokindlustus pakub laiemat kindlustuskaitset, kuid on ka kallim. Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju.

Kas autokindlustust on võimalik sõlmida ilma liikluskindlustuseta?

Ei, liikluskindlustus on Eestis kohustuslik ja ilma selleta ei saa teha muud liiki autokindlustust. Liikluskindlustus katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju.

Kas autokindlustus hüvitab ka vargusega tekitatud kahju?

Jah, kui olete valinud sobiva kindlustuskaitse, hüvitab autokindlustus vargusega tekitatud kahju vastavalt kindlustuslepingus kokkulepitud tingimustele. Varguse vastu saab kindlustada nii kasko- kui liikluskindlustusega.

Mis vahe on kasko- ja liikluskindlustusel?

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju. Kaskokindlustus pakub laiemat kindlustuskaitset, hõlmates selliseid riske nagu vargus, tulekahju, vandalism jne.

Kaskokindlustus on vabatahtlik ja selle hind sõltub valitud kindlustuskaitsest.

5 1 hääletada
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x