MoneyHub

Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus ja on Eestis seaduslik nõue, kuid ärge makske üle!

MoneyHub ekspert ütleb: Maaklerid pakuvad suurepärast teenust ja on väga mugavad, kuid nad lisavad ka oma komisjonitasu Seega võiksite kaaluda iga kindlustusandja otsese veebilehe proovimist. Samuti on lihtne lihtsalt nõustuda iga-aastase uuendamise vormiga ilma kontrollimata, kas leiate parema pakkumise. Ärge eeldage, et kuna teie kindlustusandja on ka teie pank, siis nad annavad teile hea pakkumise, tõenäoliselt seee nii ei ole. Mõnel juhul leidis MoneyHub, et nende hinnad olid šokeerivalt kõrged. Vaadake ringi, kontrollige tingimusi enne allkirjastamist. Kurat peitub detailides. Külastage MoneyHubi sageli, et saada ajakohast teavet. Moneyhubi hinnavihje: Tee kindlustusleping detsembris, enne kui maaklerid kohandavad järgmise aasta hindu.

Palun võtke arvesse meie parimaid nõuandeid liikluskindlustuse kohta

Kas te kaalute AINULT liikluskindlustuse ja mitte KASKO täiskindlustuse võtmist?

Soovitame tungivalt arvestada statistikat (1 auto 10-st satub õnnetusse). Eestis juhtub igal aastal umbes 30 000 liiklusõnnetust, millest tulenevaid kahjusid katab liikluskindlustus. Statistika näitab, et iga kümnes sõiduk kannatab nende õnnetuste tõttu. Kui te otsustate mitte võtta täielikku KASKO kindlustust, siis arvestage palun järgmist.
See on ilmselgelt odavam kui täiskindlustus, kuid katab ka vähem. See kindlustuskaitse sobib inimesele, kes on valmis katma oma sõiduki remondikulud ise. Samuti ei pruugi väikese väärtusega sõidukite juhid tunda, et nad vajavad liikluskindlustuse kõrval muud kindlustuskaitset.

Siiski võite soovida investeerida esi- ja tagumistesse armatuurkaameratesse, sest kokkupõrke korral peate võib-olla tõestama, kes on vastutav osapool. See kehtib eriti juhul, kui teisel poolel on samuti ainult liikluskindlustus. Samuti soovitame tungivalt hoida liiklusõnnetuse teate blanketti autos. Kui olete õnnetusse sattunud ja teil on nutitelefon, tehke võimalikult palju pilte. Sellest on hiljem abi, kui tekib vaidlus.

Teine väga oluline punkt on see, et liikluskindlustus EI kata teie isikukahju või sellega seotud kulusid. Kui te saate vigastada ja riik ei kata seda, mõjutab see teid tõsiselt.

Täiendavad nõuanded

Kui otsustate oma sõiduki müüa?

Sõiduki müümisel ei saa te oma kindlustuslepingut seaduslikult lõpetada, kuna see läheb üle uuele omanikule. Mõistlik on arvestada kasutamata kindlustuspäevade väärtus sõiduki hinna sisse. Pärast auto ümberregistreerimist peab uus omanik kindlustuslepingu viivitamata ajakohastama.

Kui te oma sõidukit ei kasuta?

Pidage meeles, et liiklusregistrisse kantud sõiduk võib jääda kindlustamata kuni 12 kuuks, mis annab teile paindlikkuse kindlustuse haldamisel vastavalt kasutamisele. Kui te ei kavatse oma sõidukit kasutada pikemalt kui aasta, kaaluge selle liiklusregistrist kustutamist, sest pärast 12 kuu möödumist kehtib kohustuslik kindlustus.
Näiteks kui teil on mootorratas, siis peate seda kindlustama vaid kord aastas lühikeseks ajaks.

Roheline kaart ja välisriigid, mis see on?

Roheline kaart on kohustuslik liikluskindlustus, mis kehtib välisriikides, sealhulgas enamikus Euroopa riikides. See katab teistele liiklejatele või sõidukitele välismaal viibimise ajal tekitatud kahju. See ei kata siiski teie enda auto kahjustusi.
Rohelise kaardi süsteem on loodud teie mugavuse huvides. Euroopa Majanduspiirkonnas (sealhulgas Euroopa Liidus) või Šveitsis asuvatesse riikidesse reisides ei ole vaja rohelist kaarti, sest seal kehtib standartne liikluskindlustus. Kui reisite väljaspool ELi või EMPd asuvasse riiki, mis on osa rohelise kaardi süsteemist, peate võtma kaasa rohelise kaardi.
Nende riikide hulka kuuluvad Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Suurbritannia, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi ja Ukraina.
Roheline kaart väljastatakse tasuta teie tavapoliisi kehtivuse ajaks. Alates 1. juunist 2023 ei kehti Eestis väljastatud rohelised kaardid enam Venemaal ja Valgevenes.
KommentaaridTuruosa %Meie hinnang
IIZIParima hinna vahendajaKindlustusmaaklerVaata lähemalt
ERGO Insurance SETaskukohane liikluskindlustusKindlustusandja18Vaata lähemalt
PZUParim KaskoKindlustusandja17Vaata lähemalt
ADB Gjensidige EestiKindlustusandja3Vaata lähemalt
If P&C Insurance ASKindlustusandja18Vaata lähemalt
LHVKõrge standardKindlustusandja1Vaata lähemalt
Salva Kindlustuse ASKindlustusandja6.5Vaata lähemalt
Vienna/SeesamKindlustusandja12Vaata lähemalt
SwedbankKindlustusandja15.5Vaata lähemalt
BTASoodneKindlustusandja8.5Vaata lähemalt
KindlustusEst
Kindlustusmaakler
KindlustusmaaklerVaata lähemalt
Smart KindlustusmaaklerKindlustusmaaklerVaata lähemalt

Autokindlustuse korduma kippuvad küsimused

Mis on liikluskindlustus?

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik, see kaitseb Teie sõiduki põhjustatud õnnetuses teistele isikutele või nende varale tekitatud kahju eest. See oluline kindlustus tagab, et te ei pea kahju korral kulusid kandma.

Kui palju maksab liikluskindlustus?

Liikluskindlustuse maksumus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas sõiduki tüübist, vanusest, kasutusotstarbest ja kindlustusseltsist. Eesti Liikluskindlustuse Fond ja Eesti kindlustusseltsid pakuvad liikluskindlustuse kalkulaatoreid, mis aitavad leida sobiva kindlustusmakse.

Mis on auto kaskokindlustus? (Kasko)

Kaskokindlustus on üks olulisemaid autokindlustuse liike, see kaitseb Sinu sõidukit erinevate riskide, sh liiklusõnnetuste, tulekahjude, vandalismi, varguste ja loodusõnnetuste eest. Kaskokindlustus ei ole kohustuslik, kuid see võib olla väga kasulik kui soovite oma sõidukit maksimaalselt kaitsta.

Kuidas ma oma autot registreerin?

Kui soovite oma sõidukit kindlustada, peate selle esmalt registreerima. Registreerimisel määratakse teie sõidukile registreerimisnumber ja saadakse sõiduki andmed, nagu mark, mudel, mootori võimsus, istmete arv ja kaal. Need andmed on kindlustuse sõlmimisel hädavajalikud ja kindlustusandja kasutab neid kindlustusmakse arvutamisel.

Millised on autoomaniku õigused ja kohustused?

Sõidukiomanikuna on teil kindlustusega seotud teatud õigused ja kohustused. Peate tagama et teie sõidukil on kehtiv liikluskindlustus ja vajadusel kaskokindlustus. Samuti peate jälgima, et teie sõiduki registreerimisnumber oleks alati nähtav ja loetav ning et sõidukil oleks kehtiv tehniline ülevaatus.

Kui soovite sõlmida kindlustust, on teil õigus valida kindlustusandja, kelle juures kindlustust sõlmida. Samuti on teil õigus saada kindlustusandjalt teavet kindlustustingimuste ja hindade kohta.

Kui olete kindlustuse sõlminud, peate tagama kindlustusmaksete õigeaegse tasumise ja teavitama kindlustusandjat muudatustest, mis võivad kindlustuse kehtivust mõjutada.

Kas autokindlustus katab ka liiklusõnnetuses tekkinud kahju?

Jah, autokindlustus katab liiklusõnnetuses tekkinud kahju, kui oled valinud sobiva kindlustuskaitse. Kui olete põhjustanud liiklusõnnetuse, mis kahjustas teise inimese vara või tervist, hüvitab autokindlustus kahju vastavalt kindlustuslepingus kokkulepitud tingimustele.

Milliseid riske autokindlustus katab?

Autokindlustusega saab katta erinevaid riske, nagu liiklusõnnetused, vargused, tulekahjud, vandalism jne. Kaskokindlustus pakub laiemat kindlustuskaitset, kuid on ka kallim. Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju.

Kas autokindlustust on võimalik sõlmida ilma liikluskindlustuseta?

Ei, liikluskindlustus on Eestis kohustuslik ja ilma selleta ei saa teha muud liiki autokindlustust. Liikluskindlustus katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju.

Kas autokindlustus hüvitab ka vargusega tekitatud kahju?

Jah, kui olete valinud sobiva kindlustuskaitse, hüvitab autokindlustus vargusega tekitatud kahju vastavalt kindlustuslepingus kokkulepitud tingimustele. Varguse vastu saab kindlustada nii kasko- kui liikluskindlustusega.

Mis vahe on kasko- ja liikluskindlustusel?

Liikluskindlustus on kohustuslik kindlustus, mis katab liiklusõnnetustes teistele isikutele tekitatud kahju. Kaskokindlustus pakub laiemat kindlustuskaitset, hõlmates selliseid riske nagu vargus, tulekahju, vandalism jne.

Kaskokindlustus on vabatahtlik ja selle hind sõltub valitud kindlustuskaitsest.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x