MoneyHub

Miks on online pangakonto veelgi lihtsam?

Online-, digi- ja rakendusepõhistel pankadel pole suurt kontorite võrgustikku, kuid nad pakuvad lihtsamat digitaalset kogemust.

MoneyHub Expert ütleb: Millal pank ei ole pank? Siit leiate nimekirja silmapaistvamatest digipangateenuste pakkujatest. Kuid olge ettevaatlik, Fintechi ettevõttel ja EL-i reguleeritud pangal on vahe. Kuigi sellised ettevõtted nagu Wise on tugevalt reguleeritud ja tõenäoliselt pankrotti ei lähe. Nad ei anna garantiid, et saate oma raha tagasi, kui tekib probleem. Selle põhjuseks on asjaolu, et pangalitsentsi hankimine maksab rohkem raha ja regulatiivsed üldkulud on suuremad. Kui teie raha on pangas, garanteerib EL pangandusasutus automaatselt esimese 100 000 euro turvalisuse.

Kuid ärge laske sellel end hirmutada, digipankadel on oma eelised

Online-, digi- või rakendusepõhine pangandus kasvab fenomenaalselt, mitte ainult tehnikatundlike inimeste jaoks, vaid üle põlvkondade. Veebikontod pakuvad palju rohkem stiimuleid, hüvesid ja säästuintresse kui tüüpilised pangad, muutes need kõigile atraktiivseks. Kui töötate või reisite välismaal ja soovite hoida raha igapäevasest pangandusest lahus, on makserakendused väga mugavad ja kiired.

Oleme ära märkinud millised ettevõtted on tegelikud pangad, et oleksite teadlikud. Kuigi enamik meie loetletutest ei võta teenuse eest tasu, kui teie kontot kasutatakse regulaarselt. Nad võivad teilt lisatasu võtta konto täiendamise või kaartide väljastamise eest. Mõnel on ka piirangud, nagu näiteks artikli kirjutamise hetkel n26 ja Wise ei saa teha Ühendkuningriiki piiriüleseid makseid. Nii et neist on kasu, kuid ärge hoidke neis oma elu jooksul kogutud sääste.

ReguleeritudPankToetusMinimaalne tasu EURParim jaoksMeie hinnang
n26SaksamaaJahInglise0Parim tasuta arvelduskontoVaata lähemalt
WiseFintechEiInglise0Mitu valuutatVaata lähemalt
RevolutLeeduJahInglise0ÜmberringiVaata lähemalt
BunqHollandJahInglise2.99Parima tasuga arvelduskontoVaata lähemalt
TomorrowFintechEiInglise3SäästevVaata lähemalt
VividFintechEiInglise0InvesteeringuidVaata lähemalt
MonzoSuurbritanniaJahInglise5 GBPKasutamine SuurbritanniasVaata lähemalt
MoneseFintechEiEesti/Pусский/Inglise0Eesti EttevõteVaata lähemalt

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas me arvutame tärnide arvu oma hinnangutel?

Meie tärnihinnangud põhinevad pakutaval hinnal, meie kasutajate tagasisidel, lisatasudel, asjaajamise lihtsusel ja lisaväärtustel.

Mis on veebikonto?

Kui kasutate digipangandust, tähendab see, et kasutate äppi kogu või enamiku oma interneti-panganduse jaoks. Selles juhendis keskendume rakendusepõhistele pankadele, millel on suurepärane tehnoloogia ja funktsioonid, mis aitavad teil teada saada, kuhu kulutate, ja säästa oma eesmärkide saavutamiseks – seda kõike ühes rakenduses ja samal kontol.

Teame, et mõnel traditsioonilisel tuntud pangal on populaarsed rakendused ja nad jõuavad järele oma ainult rakendusi pakkuvatele konkurentidele, seega pakume välja ka nendest parimad.

Kuigi online-konto pankadel ei ole laialdast kohalolekut, on enamikul neist rakendusesisene klienditugi, kus on küsimuste või probleemide korral abi pakkumiseks spetsiaalsed meeskonnad.

Kõik veebipõhised kontorakendused on tasuta allalaaditavad – kuigi mõnel on nende käitamisega seotud kulud, mida me allpool oma parimate ostude juures täpsemalt selgitame. Samuti on vaja ka suhteliselt ajakohast nutitelefoni, milles töötab iOS või Android.

Kas veebikontod on turvalisemad?

Pankadel on turvasüsteemid, mis tagavad, et petturid ei saaks teie kontole sisse häkkida, olenemata sellest, kas olete sisse logitud võrgus või telefonis. Kuid olge siiski ettevaatlik – ärge kunagi jagage oma Interneti-/mobiilipangaandmeid kellegagi.

Kui kasutate mõnda selles juhendis kirjeldatud mobiilirakendust, laadige oma rakenduste poest alla ametlik versioon ja värskendage rakendust regulaarselt, et saaksite uutest turvafunktsioonidest kasu. Samuti peaksite oma telefoni kaitsma parooli, PIN-koodi või muu ekraaniluku (nt muster, sõrmejälg, näotuvastus) määramisega.

Samuti tasub hoida oma seade ajakohasena tasuta viirusetõrjetarkvaraga, et oleksite kaitstud viiruste ja nuhkvara eest.

Kas online pangad pole päris pangad?

Nii ja naa. Online pank eelistab oma toote- ja teenusevalikus eelkõige digitaalseid lahendusi. Kuigi mõned, nagu N26, on registreeritud ja reguleeritud pangad, eksisteerivad paljud regulatiivses “hallis tsoonis” traditsioonilise panganduse, rahaülekandeteenuste ja finantstehnoloogia ettevõtete vahel.

Kuidas online pangad kasumit teenivad?

Sarnaselt tavapärastele pankadele teenivad internetipangad üksikklientidelt tulu konto avamise, hoolduse ja kasutamisega seotud teenustasude kaudu. Kuid selliste tegurite tõttu nagu füüsiliste filiaalide puudumine, võivad online pangad pakkuda madalamat hinda, mis võimaldab neil konkurentsivõime poolest traditsioonilisi panku edestada.

Kas online pangad on reguleeritud?

On küll, online pankadele kehtivad samad seadused ja eeskirjad nagu teistele ELi/EMP finantsteenuste pakkujatele. See tähendab nende riikide keskpankade järelevalvet koos rahalise hüvitamise direktiivide järgimisega.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x