MoneyHub

Uudised

MoneyHub on pühendunud tarbijate jaoks värskeima teabe leidmisele. Meie uudistevoog sisaldab kergesti seeditavaid noppeid neile, kes soovivad end harida.

MoneyHubi eksperdid ütlevad:

Kuigi oleme uudistevoogude koondamisel andnud endast parima, soovitame tarbijatel alati ostmisel või meie nõuannete kasutamisel teha ka oma uuringuid.

Uudised

Toidukaupade ostukorv

Kuidas saada rohkem oma toidukorvist võrdlus

Veebipõhiste ostukorvide võrdlus näitas üllatavat tulemust: toiduainete hinnad on suuremates jaemüügikettides langenud aastatagusele tasemele. Näiteks Rimi ostukorv maksab praegu vähem kui viimase 11 kuu jooksul; eelmisel aastal oli see üle 70 euro, nüüd alla 63 euro. Barbora ostukorv on samuti 6 eurot odavam kui eelmise aasta septembris. Andmeid kogutakse iga kuu 10. kuupäeval. Prisma ei ole ikka veel naasnud oma eelmise aasta hindade juurde ja pakub praegu 5 eurot kallimat käru. Selveri hinnad on 2 eurot kõrgemad kui 11 kuud tagasi. Rimi katsetab oma hinnakujundusega. Kogu aasta jooksul on Prisma pakkunud kõige stabiilsemaid ja taskukohasemaid hindu. Barbora toiduhinnad tõusid kuni selle aasta aprillini ja langesid siis. Rimi hinnad on kõikunud, kuna nad otsivad õiget hinnastrateegiat. Selveri hinnad on pidevalt kõige kõrgemad. Sõltumata jaemüügiketi üldisest hinnatasemest on kõik naasnud eelmise sügise hinnatasemele. Leivatoodete hinnad on olnud kõige stabiilsemad kõigis kaubanduskettides.

Loe edasi
Pildid eluruumidest

Eesti kinnisvaraturul väheneb tehingute arv 33%

Eesti kinnisvaraturul väheneb tehingute arv 33% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga; kohest elavnemist ei ole oodata hoolimata sellest, et EKP hoiab intressimäärade tõstmist tagasi Hoolimata sellest, et Euroopa Keskpank (EKP) peatas intressimäärade tõstmise, ei näe eksperdid Eesti eluasemeturul kiiret taastumist. Alates eelmise aasta sügisest on EKP inflatsiooni vastu võitlemiseks tõstnud intressimäärasid kümme korda. See on pärssinud uute laenude andmist ja mõjutanud olemasolevaid laenuvõtjaid, väidab Uus Maa analüütik Risto Vähi. Aastaga võrreldes on kinnisvaratehinguid kolmandiku võrra vähem, kinnitab Vähi. Mihkel Eliste Arco Vara on täheldanud langustrendi alates 2022. aasta kevadsuvisest perioodist. Ta märgib, et korteriturg on ligikaudu 2015-2016. aasta tasemel. Kõrgklassi eluasemeturu puhul on turg mõnes piirkonnas taandunud 2013. või 2014. aasta tingimustesse. Nii Eliste kui ka Vähi nõustuvad, et intressimäärade alandamine ei hoogusta laenukulude kiiret langust ega stimuleeri eluasemeturgu. Lisaks sellele on üle 250 000 eurose hinnaga eluruumide likviidsus nõrgenenud, samas kui korterite järelturg on endiselt konkurentsivõimeline. Vähi on jätkuvalt ettevaatlikult optimistlik, et intressimäärade tõus on peatunud, kuid ei oota märkimisväärset langust lähiajal.

Loe edasi
isik, kes arvutab oma majapidamisarveid

Kuidas säästa raha majapidamiste kommunaalarvete pealt

Talv on varsti käes ja paljud pered üle kogu riigi hakkavad muretsema, kui kõrged on energiaarved ja talvel elamise kulud. Majapidamiskulud, nagu elekter, gaas, vesi, lairibaühendus, autokindlustus ja mobiiltelefonid, kulutavad suurema osa meie kodumajapidamise eelarvest. Selle asemel, et oodata järjekordset talve, mil hinnad paratamatult tõusevad, on nüüd aeg teha kokkuvõte ja kaaluda, kuidas saaksime säästa enne talve saabumist. Järgides neid lihtsaid nõuandeid, saate säästa raha ja energiat! Energiapakkuja vahetamine on lihtsam, kui te arvate. Kõige lihtsam viis uurida ja võrrelda alternatiivsete tarnijate lepinguid ja hindu on vaadata, milline pakkumine sobib teie kodu energiatarbimisele, kasutades võrdlusveebisaite nagu Võrdle, et hinnata kõiki Eesti energiatarnijaid.

Loe edasi
laenupakkujad

Mis on laenupakkuja?

P2P-investeerimise raames oleksid investorid märganud terminit laenupakkuja vastastikuse investeerimise platvormil. Kuid millist rolli mängivad laenupakkujad?

Loe edasi
Picture of coins next to a model house

6 viisi, kuidas saate oma hüpoteeklaenust aastaid maha võtta

Hüpoteek on teie suurim igakuine väljaminek. See parandaks märkimisväärselt teie elustiili, kui te ei peaks seda iga kuu maksma. On viise, kuidas vähendada oma hüpoteeklaenu pikkust; siin on seitse nõuannet. See võib tunduda ilmselge, kuid lisamaksete tegemine võib pikemas perspektiivis säästa rohkem. Iga lisapunt, mida lisate, võib vähendada teie makstavat intressi ja hüpoteegi pikkust. Täiendavate maksete tegemine sõltub teie isiklikust olukorrast. Kas te saate seda endale lubada? Praeguse elukalliduse kriisi tõttu on praegune majanduslik olukord rahaliselt räsitud ja paljud tunnevad, et lisatasu maksmine ei ole valikuvõimalus. Paljud laenuandjad lubavad igal aastal teatud summa fikseeritud makseid, seejärel kohaldavad nad trahvi ülemäärase makse eest. Kui see on nii, siis tagage, et panete jätkuvalt raha kõrvale, kuid säästukontole, nii et kui saate teha ühekordse summa, on see olemas, et maksta oma hüpoteek kiiremini ära.

Loe edasi
MoneyHubi juhend puhkuse broneerimiseks

MoneyHubi juhend puhkuse broneerimiseks

Pühad peaksid olema lõbusad ja meeldejäävad, olgu siis üksi, koos lähedastega või perega. Kahjuks ei õnnestu see alati nii. Internet on täis lugusid kahtlastest hotellidest, teiste turistidega kokku surutud ekskursioonidest, lennu hilinemistest ja ülehinnatud autorentidest. Kui see juhtub, on teie puhkusemeeleolu minutitega hävitatud. Kuna suvi on just möödas, kaaluvad paljud meist oma järgmist puhkust. See MoneyHubi juhend hõlmab kõiki puhkuse etappe, nii et saate broneerida ja reisida teadmisega, et teil on parim pakkumine. Kõige usaldusväärsem viis marsruutide ja lennufirmade ning marsruutide segases võrgustikus orienteerumiseks on kasutada reiside võrdlusveebisaiti või lennufirmade koondajaid, nagu näiteks Skyscanner leida kõige odavam variant. Skyscanner loetleb ka riigid ja nende COVID-piirangud sõltuvalt sellest, kuhu ja kust on lubatud lennata oma algsesse sihtkohta.

Loe edasi

Kuidas hallata oma isiklikku võlga[14 strategies]

Kuidas hallata oma isiklikku võlga [14 strategies] Kui kasutate krediiti targalt, võite vältida suurema võla tekkimise riski. Nüüd on aeg saada krediidikõlblikuks ja hallata oma isiklikku võlga. Meeldib või ei meeldi, kuid krediit on osa meie elust ja sageli seostatakse seda kontrollimatu võlaga. Krediidiinfo ja krediiditulemused on teie rahaline tervisekontroll, kui te taotlete uut laenu. […]

Loe edasi
Family saying no

8 põhjust, miks te EI tohiks sõpradele & perele raha laenata

Pereliikmete või sõprade vahelised laenud võivad tekitada täiesti ootamatuid probleeme. Mõelge, miks te ei tohiks sõpradele ja pereliikmetele raha laenata, ning mõnel nõuandel, mis aitavad teil kahju ohjeldada, kui te siiski nõustute raha laenama. Laenud perekonnale ja sõpradele on tähtajatu. Pooled ei jõua kokkuleppele tagasimaksetähtajas ja ei sisalda laenuintresse. Laenuandjad ei tea, millal nende raha tagasi saadakse, ja laenuvõtjad ei tea, millal nad laenu tagasi peavad maksma. See jätab mõlemad osapooled ebaselgeks ja ei sea mingeid ootusi. Ebakindlus võib põhjustada stressi, sest laenuvõtja võib muretseda, et laenuandja ootab makseid, ja laenuandja muretsema, millal talle tagasi makstakse. Kui ma laenasin raha pereliikmele, lükkas see minu otsuse maja ostmise kohta edasi.

Loe edasi
Mees laenab oma sõbrale raha

Raha laenamise alternatiivid, mis ei hõlma teie sõpru ja perekonda

Võib olla ahvatlev paluda sõpradel või sugulastel raha laenata, kuid paljud meist vihkavad sõpradelt ja pereliikmetelt raha laenata. Peate hoolikalt kaaluma, kas saate laenu tagasimaksmist endale lubada ja kas saate hakkama sellega, mis võib juhtuda, kui te ei saa seda teha. Laenu võtmine pereliikmelt võib anda raha hädaolukorras ja aidata teil vältida väga kõrge intressimääraga laenuvõtmise vorme, nagu laenud ja arvelduskrediit. Kui mõlemad pooled on kindlad, et tagasimaksmata jätmine ei kahjusta suhteid pereliikmega, on see hea võimalus, sest tavaliselt on see intressivaba. Kui laenate sõbralt, olge teadlik, et kui te ei maksa raha tagasi, võib see sõpruse lõpetada.

Loe edasi
Mees teraapias mõtiskleb, millist kahju teeb võlg tema suhetele

Kuidas võlg kahjustab teie isiklikke suhteid

Võlg võib tekitada suhetele uskumatult suurt survet, põhjustades vaidlusi, tülisid ja mõlema partneri pettumust. Võlgadega koormatud keskkonnas võib paarina tugevaks jäämine olla keeruline. Kumbki või mõlemad partnerid võivad muutuda külmaks ja üksteisest eemale tõmbuda, mis toob kaasa korduvaid vaidlusi selle üle, kuidas võlg üldse tekkis. Lisaks sellele võib usaldus suhetes kahjustada või, mis veelgi hullem, puruneda. Kuidas muutub võlg suhetes probleemiks? Paarid satuvad võlgadesse mitmel põhjusel. Kõige tavalisem on oluline elusündmus, näiteks abiellumine, haigus või lapse saamine. Muutused võivad avaldada märkimisväärset mõju paari rahalistele vahenditele ja kohanemine võib olla rahaliselt keeruline.

Loe edasi
Pilt jõusaalivarustusest

Eesti jõusaalide võrdlus

Fitnessi- või terviseklubi leidmine, mis vastab kõigile teie isiklikele eesmärkidele ja aitab teil motivatsiooni säilitada, nõuab mõne võtmeküsimuse esitamist ning realistlikkust ja otsekohesust oma eesmärkide osas. Aga kuidas leida õige jõusaal? Mida peaksite otsima? Hind? Varustus? Asukoht? Ideaalse jõusaali leidmine, mis aitaks teil eesmärke saavutada, on keeruline, nii et siin on ülevaade spordisaalide loendist, mis aitavad teil alustada. Myfitness Myfitness on Eesti suurim spordi- ja spordiklubide kett, mis võimaldab klientidel kasutada samaaegselt oma 13 erinevat keskust Tallinnas, veel viis keskust asuvad üle Eesti—(kolm Tartus, üks Viljandis ja Narvas). Myfitness on kohalike seas väga populaarne, kuna see pakub erinevaid tunde (kardio, tugevus, keha ja vaim ning lapsed) koos hästi varustatud jõusaalidega, kus on pühendunud personaaltreenerid. Selles on midagi igaühele!

Loe edasi

Kuidas võrrelda lühiajalisi laene internetis

Peredel on raskusi toimetulekuga ja traditsiooniliste laenuvormide kättesaadavus väheneb. Üha enam inimesi pöördub finantskriisi ajal abi saamiseks lühiajaliste laenude andjate poole. Kui te kaalute lühiajalise laenu võtmist, on oluline teada, mida te taotlete ja kas te saate parima pakkumise. Parim viis õige valiku tegemiseks on mõista, kuidas võrrelda lühiajalisi laene internetis. Selleks, et leida õige lühiajaline laen, peate võrdlema, milline laen sobib teile kõige paremini. Et teid aidata püüab MoneyHub loetleda kõik lühiajaliste laenude ettevõtted ning veenda neid loetlema oma laenud võrdluslehtedel. Kuidas ikkagi võrrelda lühiajalisi laene internetis? MoneyHub on kirjutanud üksikasjaliku juhendi lühiajaliste laenude võrdlemiseks internetis kui laenude ja krediidi alternatiiviks.

Loe edasi
Forex kauplemine

5 nõuannet Forexi maakleri valimiseks

5 nõuannet Forexi maakleri valimiseks 5 nõuannet Forexi maakleri valimiseks Kui teie kaalute päevakauplejaks saamist valuutaturul, leiate arvukalt online forexbrokerid konkureerivad teie ärile. Külastage mis tahes finantsuudiste veebisaiti ja teid ujutatakse üle paljude nende maaklerite internetireklaamidega. Kogenematu peaks teadma, et hinnavahelepingutega kauplemine ilma juhendamise või teadmisteta on kiire viis oma raha kaotada (üle 70% kaotab), […]

Loe edasi
kunstiteoste vaatamine ostmiseks

Kunstiline flippimine:

Kunstimüüjad väidavad, et viimastel aastatel on kunstiteoseid müüvate inimeste arv tohutult kasvanud. Kuid kas see on õige ja kas see võib investoritele kasumit tuua?

Loe edasi
hea veini valamine klaasi

Hea vein, hea kasum?

Vein on üks enim kõneainet pakkuvatest alternatiivsetest investeeringutest. Kuid kas peene veini investeerimine on võimalus jaeinvestoritele või on see vaid mõnede asjatundlike spetsialistide pärusmaa?

Loe edasi
võlgade konsolideerimine

Mis on võlgade konsolideerimine?

Kui teil on palju erinevaid võlgasid ja te muretsete nende kõigi tagasimaksmise pärast iga kuu, siis on võlakonsolideerimislaen just teie jaoks. Võlakonsolideerimine konsolideerib teie olemasolevad võlad paremini hallatavaks igakuiseks makseks.

Loe edasi

Euroopa Keskpank alandab põhiintressimäära 0,25 punkti võrra

05/06/24 Euroopa Keskpank on leevendanud survet laenuvõtjatele kogu eurotsoonis, vähendades esimest korda peaaegu viie aasta jooksul oma peamist intressimäära. Tuginedes inflatsiooni püsivale langusele, teatas EKP hoiuste intressimäära langetamisest 3,75% -ni, mis seni oli rekordiliselt kõrge 4%.

The ECB president, Christine Lagarde. Photograph: Kai Pfaffenbach/Reuters

Keskmine piima ostuhind langes Eestis 2023. aastal

25/01/24 Uudised .. 2023. aastal müüsid Eesti põllumajandustootjad 859 600 tonni piima ligi 375 miljoni euro eest, teatab Statistikaamet. Keskmine hind oli 436,73 eurot tonni kohta, mis on 5,8% vähem kui eelmisel aastal.

Estonian milk

Eesti Energia kolmanda kvartali kasum kasvas 55 protsenti

02/11/23 News .. The Eesti Energia Group reported third quarter sales of €408 million, with 66 percent coming from outside Estonia. Their normalised net profit for the quarter stood at €39 million, a 55 percent increase from the previous year.

fossil fuels

oktoober Eesti supermarketites: Liha kallineb

02/11/23 News .. In Estonian shops, although food prices have slightly reduced, the decrease is primarily minimal, and the majority of products have become more costly over the years. Last month, no meat product experienced a price decline, and both rye and white bread saw a 20% price increase year-on-year.

Shopping basket of food

Eesti Gaas tõstab hindu alates 1. detsembrist

01/11/23 .. Alates 1. detsembrist tõuseb Eesti Gaasi kodumajapidamiste paindliku paketi hind 27 protsenti ehk 75 penni kuupmeetri kohta.

gas company

Selver: Eesti ostjad ostavad vaid kõige vajalikumat

01/11/23 .. Eestis keskenduvad tarbijad esmatarbekaupade ostmisele ja kalduvad allahinnatud toodete poole. Samal ajal näib tööstuskaupade müük lähitulevikus tagasihoidlik, märkis Selveri äriarvestuse direktor Kristjan Anderson teisipäeval.

shopping trolley in super market

Tarbijahinnad tõusid oktoobris võrreldes eelmise aasta oktoobriga 5 protsenti.

31/10/23 .. Eesti tarbijahinnad tõusid oktoobris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 5 protsenti, selgub Statistikaameti kiirhinnangust..

price rises

Fossiilkütus võib 2027. aastal tõusta ligi 40 senti võrra

30/10/23 .. Saksa uurimisinstituudi prognoosi kohaselt võivad fossiilkütuste hinnad 2027. aastaks tõusta ligikaudu 40 penni liitri kohta, kuna heitkogustega kauplemise süsteemi laiendatakse transpordisektorisse. Samal ajal prognoosib kliimaministeerium tagasihoidlikumat, kuni 10-protsendilist tõusu.

fossil fuels

Eesti kolmanda kvartali SKP vähenes 2,5 protsenti

30/10/23 .. Eesti Statistikaameti esialgse hinnangu kohaselt vähenes Eesti SKP 2023. aasta kolmandas kvartalis 2,5 protsenti võrreldes 2022. aasta sama kvartaliga..

GDP down

Eesti eluasemeturg on vähenenud kolmandiku võrra, pöördudes tagasi kümne aasta tagusele tasemele.

28/10/23 .. Aastaga võrreldes on Eesti eluasemeturu tehingud vähenenud kolmandiku võrra. Isegi kui intressimäärade tõus peatub, on kinnisvaraanalüütikud turu elavnemise suhtes skeptilised. Nende kohaselt meenutab korteriturg 2015-2016. aastat, samas kui teatud piirkondlikud ühepereelamuturud jõuavad tagasi 2013. või 2014. aasta tasemele.

Pictures of housing

Telia plaanib 5G võrgu 95-protsendilist katvust 2024. aasta lõpuks

27/10/23 .. Telia eesmärk on laiendada oma 5G-võrku nii, et see hõlmaks tuleva aasta lõpuks 95 protsenti Eesti elanikkonnast, vahendas Postimees. Praegu on nad saavutanud katvuse umbes 75 protsendi ulatuses.

5G mobile network