MoneyHub

Kunstiline flippimine:

viewing art work to buy

Kunstimüüjad väidavad, et kunstiteoste müüjate arv on viimastel aastatel järsult kasvanud. Kuid kas see on õige ja kas see annab investoritele tulu?

Vaadakem lühidalt küsimusi:

  • Mis on flippimine?
  • Miks on kunsti flippimine muutunud nii atraktiivseks?
  • Miks tekitab kunsti flippimine pahameelt?
  • Kas kunsti müümine võib olla usaldusväärne investeerimisstrateegia?

Kunsti flippimine tähendab alahinnatud kunstiteoste kiiret ja rahaliselt soodsat edasimüüki.

Tegemist ei ole sugugi ainult kunstimaailmale reserveeritud taktikaga, vaid flippimine on laialt levinud taktika, mida kasutatakse laialdaselt ka paljudel teistel turgudel.

Mis on flippimine?

“Flippimine” on praktika, kus varade ostmine ja nende kiire müük turul, et saada kiiret kasumit.

Mõned investorid ostavad aktsiaid või võlakirju ja müüvad need hiljem tegeliku või arvatava kasumiga edasi.

Mõned kauplejad ostavad kinnisvara, et seda kallimalt edasi müüa; teised ostavad ja müüvad samamoodi autosid; Paljud inimesed ostavad isegi vanu riideid lootuses neid eBay’s müües raha teenida – ja mõnes mõttes edukalt.

Kunstile kehtib kunsti flippimise praktika;

Aga mida see tähendab?

Kas need, kes ostavad ja müüvad kunstiteoseid, lihtsalt “flippivad” neid – teine sõna kauplemisele – või oleme me kõik pikaajalised investorid maalidesse, millesse investeerime aastakümneid?

Miks on kunsti flippimine investoritele nii atraktiivne?

Kunstimüüjad väidavad, et kunstiteoste müüvad inimesed on viimastel aastatel tohutult kasvanud.

This makes sense – the art market is ideal for flipping an item. On palju lihtsam osta kunsti ja saada kiiresti kasu drastiliselt kõrgem müügihind kui auto.

Näiteid kunsti edasimüügist võib leida igal turutasandil: kunstiteoseid müüakse eBay’s või suurtes oksjonimajades.

Kunsti flippimine võib kahtlemata kasumit tuua. Jean-Michel Basquiat’s Warrior kasvas aastatel 2005-2012 450%. Kolmandaks müügiks, see oli väärt peaaegu9 miljonit dollarit.

1993. aastal ilmus Francis BaconiKaks uurimust eneseportree jaoks (1977) müüdud Sotheby’s’s 353 500 naelsterlingi eest; 2015. aastal tõusis maali väärtus 4000 protsenti, müües oksjonil 22,4 miljonit dollarit.

Jenny Saville’iTugined (1992) on aktne autoportree, mis on maalitud Saville’i Glasgow’i kunstikooli lõpetamise ajal. Varsti pärast seda ostis kunstikaupmees Charles Saatchi lihastuudio maali 5248 dollari eest. Viimasel Sotheby’s Londoni oksjonil, Tugined müüdud 12,4 miljoni dollari eest.

Nagu kinnisvara ja kinnisvara puhul, ei too ka kunsti müümine alati kasumit. Kunstimüüja ja kollektsionäär Niels Kantor maksis 2014. aastal Hugh Scott-Douglase’i abstraktse lõuendi eest 100 000 dollarit, kavatsusega see ümber tõsta. Kaks aastat hiljem müüs ta selle 20 000 dollari eest, mis tähendas 80% kahjumit.

Tundub siiski, et kasumit teenivad pealkirjad näivad kaaluvat üles potentsiaalse kahju, mis investoreid köidab.

Miks on kunstikogukond kunsti flippimise pärast pahameeles?

Nagu me juba mainisime, saavad investorid “keerata” kõike, alates majadest kuni autode, aktsiate ja krüptovaluutadeni, teenides kasumit, ostes neid madalama hinnaga ja hoides neid, et müüa, kui nende väärtus tõuseb.

Kunstimaailmas on flippimine aga räpane sõna.

Erinevalt aktsiatest ja majadest sõltub enamik töötavate kunstnike tehtud kunstiteoseid nende loomingulise tegevuse toetamiseks müügist.

Kunstnikud teevad sageli koostööd galeristidega, kes müüvad oma teoseid institutsioonidele ja kollektsionääridele ning annavad neile suure osa tuludest.

Selliseid eravahetuslepinguid loetakse esmasturumüügiks.

Kui kollektsionäär otsustab kunstiteose oksjonile panna, jõuab see järelturule.

Kunstnikud ei saa kasu ühestki sellisest müügist, välja arvatud mõnedes jurisdiktsioonides, kus on olemasedasimüügiõiguse seadused; suurem osa rahast läheb kaubasaatjatele ja oksjonimajadele.

Ostjad (või investorid) teevad harva midagi, et aidata kaasa töö väärtuse suurendamisele. Nad saavad kasu kunstnike jätkuvast raskest tööst, ilma et nad kunstnikele midagi maksaksid.

Muidugi, kui kunstnik on juba tunnustatud või surnud, siis ei ole kunsti flippimisel mingeid tagajärgi.

Just uuemad kunstnikud ei saa oma karjääri toetamiseks vajalikke vahendeid.

Aga kas investorid hoolivad?

Kuid kunsti flippimine ei ole investorite jaoks ainus motivaator. Neid motiveerib kunsti kogumisel ka kirg, esteetiline tunnetus ja isikliku eneseteostuse soov.

Ka nooremad investorid on eriti huvitatud kaasaegsest kunstist – üle 90% noortest kollektsionääridest, keda määratletakse kui alla 40-aastaseid, on huvitatud kaasaegsetest teostest.

Varajased aastatuhandetagused on muutumas palju aktiivsemaks kõigis kunstituru osades. Näiteks on nad palju rohkem valmis ostma kunsti internetist, vaatamise tükki platvormidel, sealhulgas Instagramis.

Kas kunsti flippimist võib pidada kindlaks alternatiivseks investeeringuks?

Kunstisse investeerimine ei ole sugugi uus idee.

Nooremad investorid on praegu kõige kiiremini kasvav kunstisse investeeriv rühm. Mitte tingimata kümneid miljoneid, kuid kuuekohalised kunstiinvesteeringud ei ole paljudel juhtudel haruldased.

Mitmekülgse varanduse suurendamise strateegia osana võib kunsti investeerimine olla suurepärane võimalus koguda rohkem jõukust alternatiivsete investeeringute kaudu. See amortiseerub harva ja kui tuleb aeg müüa, siis tihtipeale kasumiga.

2019,ülemaailmne kunstiturg hinnati üle67 miljardit dollarit. See on tohutu turg ja paljud suure varaga tuhandeaastased inimesed saavad oma osa.

Masterworks, ankunsti flippimise platvormväidab, et 3-10 aasta jooksul võib kunstist saadav tulu ulatuda kuni 32%ni. Nende platvormi kohaselt:

  • Kaasaegse kunsti aastane hinnatõus on 13,6%
  • S&P Aastane tootlus (koos dividendidega) on 8,9%.

Nagu enamiku investoriplatvormide puhul, ei pea investorid tänapäeval ostma ainult ühte kunstiteost. Nad võivad investeerida mitme miljoni dollari väärtuses maalidesse kui osaaktsiatesse, mis tähendab, et nad võivad müüa oma osaluse teoses ka järelturgude kaudu või oodata, kuni kogu maal on müüdud.

Kunsti flippimine koos uuemate tehnoloogiatega, nagu sotsiaalmeedia ja veebiplatvormid, tähendab, et see on muutunud laiemaks müügi- ja ostuturuks. Te ei pea külastama kohalikke galeriisid. Veebist on lihtne osta kunsti, mis teile meeldib, kuid millel on hea edasimüügiväärtus.

Kui olete valmis müüma, võite leida ostja internetis, kasutades ühte paljudest oksjonite saitidest, või müüa järelturgude kaudu. Alternatiivina võite tänapäeval leida ostja sotsiaalmeedias.

Viimased mõtted kunsti flippimise kohta

Kunstisse investeerimisel tuleb siiski olla ettevaatlik. Nagu kõik investeeringud, on ka siin olemas kahjumi võimalus.

Kuigi paljud kunstiteosed säilitavad oma väärtuse, on võimalik, et hind langeb. Always be mindful of investing only what you can afford.

Mõnikord peate olema valmis ka selleks, et kunstiteoste müümine võtab aega. Kunsti flippimine võib olla pikaajaline investeering; olge ainult valmis eetilisteks küsimusteks, kas see on tärkavate kunstnike jaoks õige.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x