MoneyHub

Jaht haruldastele müntidele - uus alternatiivne kullapalavik?

rare coin investing

Volatiilsed turud panevad investorid otsima uusi alternatiivseid investeerimisvõimalusi. Üks selline strateegia on investeerimine haruldastesse müntidesse - uus kullapalavik.

Koronaviiruse pandeemia põhjustas enneolematu volatiilsuse maailmaturul. Selle tulemusena otsisid investorid rohkem alternatiivseid võimalusi oma raha investeerimiseks.

See tormamine stabiilsete varade järele tõi kaasa nõudluse suurenemise selliste traditsiooniliste varjupaikade järele nagu kuld, mille väärtus tõusis pandeemia ajal tugevalt.

Kullasse investeerimise kõrval on alanud uus kullajaht, nimelt alternatiivne investeerimine haruldastesse müntidesse.

Inimesed kes koguvad haruldasi münte, võivad koguda tohutul hulgal väikseid investeeringuid, mille kõigi hinnad tõusevad.

Kas haruldaste müntide kogumine on hea alternatiivne investeering?

Haruldased mündid on sama volatiilsed kui iga alternatiivne investeering.

Kui investeerite haruldastesse müntidesse, arvates et see on riskivaba investeering, siis te eksite.

Haruldased mündid on nagu väärismetallid ja muud alternatiivsed investeerimisvahendid – nõudlus ja hinnad tõusevad ja langevad.

On mõningaid tõendeid selle kohta, et haruldaste müntide investeeringud on tavaliselt stabiilsemad kui mõned muud liiki investeeringud.

Haruldastesse müntidesse investeerimine ei ole nii tihedalt seotud maailmamajanduse arenguga kui aktsiaturg.

Siiski tuleks haruldastesse müntidesse investeerimisel tegutseda sama hoolikalt ja ettevaatlikult nagu te teeksite seda iga teise alternatiivse investeeringu puhul.

Haruldastesse müntidesse investeerimise liigid

Mitmed investorid võivad arvata, et haruldaste müntide turg koosneb peamiselt müntidest, mis ei ole juba mitu aastat ringluses olnud. Sellest, nagu nimigi ütleb, ka nende haruldus. haruldased mündid.

Tegelik haruldaste müntide turg erineb sellest arusaamast mõnevõrra. Ringlusse mittekuuluvate müntidega kauplemine on vaid üks osa haruldaste müntide turust.

Kui ostate vanu ja haruldasi münte mis ei ole enam ringluses, nimetatakse neid münte numismaatilisteks haruldasteks müntideks.

Alternatiivselt, nõudlus haruldaste kuldmüntide järele meelityab ligi järjest rohkem investoreid.

Haruldased kuldmündid sisaldavad suures koguses haruldasi metalle, eranditult kulda. Nende hind on sageli tihedalt seotud pigem kulla untsihinnaga kui mõne muu indeksiga.

Seetõttu peetakse haruldasi kuldmünte üldiselt üheks vähem riskantseks investeeringuks turul.

Hinnakõikumised

Lihtsuse ja kerguse mõttes on haruldastesse müntidesse investeerimine väga lihtne. Üks peamisi põhjusi on müntide endi tugev hinnakorrelatsioon.

Müntide väärtuse arvutamine on seotud kulla börsihindadega, mis tähendab, et saate teha kiireid otsuseid haruldase mündikogu ostmise või müümise kohta.

Hinnakõikumised võivad olla suhteliselt stabiilsed sõltuvalt haruldase mündi tüübist. Seega on tegemist kindla pikaajalise investeeringuga, eriti kui haruldane münt koosneb kullast või muudest väärismetallidest, nagu hõbe.

Teisest küljest võib haruldaste numismaatiliste müntide väärtust olla raske kindlaks määrata. Kui need on ihaldusväärsed, ei ole oluline, millistest väärismetallidest need koosnevad; hind sõltub sellest, kui palju ostja soovib maksta.

Mündi kogutavus on oluline

Müntide kogutavus on oluline, kui investorid soovivad investeerida haruldastesse numismaatilistesse müntidesse.

Kui kaup on kollektsioneeritav, on lihtne leida ostjaid.

Ostjad soovivad täiendada oma kollektsioone, isegi kui nad ei ole haruldaste müntide investorid. Näiteks kunst on kollektsiooniobjekt, isegi kui ostja ei kavatse seda hiljem müüa.

Kui investoril õnnestub osta raskesti leitav ja väga ihaldusväärne münt, võib ta seda kollektsioneeritavust ära kasutada ja saada kasu haruldaste müntide ostjate pakkumisvõitlusest.

Seega, kui te kaalute sisenemist haruldaste numismaatiliste müntide turule, tasub kindlasti uurida ja keskenduda pigem müntide haruldusele kui müntide väärismetallisisaldusele.

Münte on lihtsam müüa

Kulla ja muude kuldmüntide müümine on alati lihtne, kui börsiväärtused langevad.

Haruldased mündid on väga likviidsed, mis tähendab, et nende järele on alati nõudlus kriiside ja pandeemiate ajal.

Erinevalt digitaalsetest NFT-dest ja krüptovaluutadest on nende füüsilise olemuse tõttu alati inimesi, kes on valmis neid soetama.

Inimesed ostavad kulda, väärismetalle ja haruldasi münte tavapärasest rohkem kriisi ajal või kui aktsiaturud on ebastabiilsed.

Väärismetalle peetakse ‘turvalisteks varjupaikadeks’, mis võib olla kasulik müntide omanikele, kes soovivad sel ajal müüa.

Teie kontrollite müüki

Erinevalt enamikust traditsioonilistest investeeringutest ei ole haruldaste müntide müügil “keskastmejuhti”, kes vastutaks teie investeeringu tulemuslikkuse eest.

Oletame, et investeerimisfond töötab halvasti. Investorid maksavad selle eest oma algkapitali kahjumiga ja hilisema kasumiga.

Võib-olla investeerite ettevõttesse ja see ettevõte kannatab nõudluse puudumise tõttu oma toodete ja teenuste järele või ettevõtte halva juhtimise tõttu. Taas kord kannatate selle tagajärjel teie.

Ja kummagi stsenaariumi puhul on vähe, mida te saate teha.

Fondi või ettevõtte tulemuslikkus on märkimisväärne risk, kui investeeritakse traditsioonilisse investeerimisfondi või ettevõttesse, mitte tegelikku füüsilisse varasse, nagu väärismetallid ja haruldased mündid.

Müntidesse investeerimine tähendab, et te ei toetu teiste inimeste tulemuslikkusele, et teie investeering oleks kasumlik.

Teie saate kontrollida, millal müüa oma haruldaste müntide kollektsiooni või kas hoida seda pikaajaliselt.

Mida peaksite enne haruldastesse müntidesse investeerimist arvesse võtma

Mündikogumisse investeerimisel on mõned puudused.

Kuigi need ei tohiks teid haruldastesse müntidesse investeerimisest kõrvale hoida, peaksid investorid arvestama alljärgnevate punktidega.

Tekivad lisakulud

Kõigepealt tuleb teil tõenäoliselt kanda mõningaid lisakulusid võrreldes aktsiaturgudele investeerimisega.

Haruldaste kuldmüntide ostmisel lisavad müüjad teile müües tavaliselt müntide hinnale lisatasu. Umbes nagu nad teeksid kulla ja muude väärismetallide müümisel.

See on müüjate kasum; olenemata sellest, kas olete sellega nõus või mitte, see on osa äritegevusest. Ostjate jaoks tähendab see, et nad maksavad üle kokkulepitud müntide väärtuse.

Loomulikult võite müntide edasisel müümisel lisada selle lisatasu, mida algselt küsiti, kui isik, kellele müüte, nõustub hinnaga.

Ettevaatust pettuste eest

MoneyHubis püüame alati oma investoreid harida ja üks suhtumine, mida me püüame saavutada, on avalikustada kelmid.

Oleme märganud, et müüjad on haruldaste müntide turul oma münte ülehinnanud või võltsinud nende kuldmündisisaldust või andnud tavalisi kuldmünte haruldaste kollektsioonimüntidena edasi.

Teised hoolimatud edasimüüjad üritavad isegi müüa münte, mis on sama kujundusega kui riiklike rahapajade, näiteks Ühendkuningriigi kuningliku rahapaja või USA rahapaja mündid.

Nagu alati, tehke oma kodutöö, enne kui otsustate, millist tüüpi münte soovite osta, ja uurige põhjalikult edasimüüja tausta.

Ladustamine võib olla keeruline

Väärismetallide puhul on ladustamine veel üks probleem, mida investorid peavad silmas pidama. Aktsiatesse ja aktsiatesse investeerimisel ei ole ladustamist, P2P laenud, või muud digitaalsed varad nagu NFT-d ja krüptoraha.

See on aga teisiti füüsilise vara, näiteks kunsti, veini, antiigi või haruldaste müntide puhul, sest füüsilisi esemeid tuleb hoida kusagil turvaliselt.

Kallite haruldaste müntide hoiustamine turvalises hoidlas läheb kalliks. Need suured summad söövad ära kõik võimalikud tulevased kasumid, mida te teenite. Seega kaaluge enne ostmist, kus te oma haruldasi münte ja nende füüsilist vara hoiustada kavatsete.

Haruldaste müntide investeerimine – suurepärane alternatiivne investeering?

Haruldaste numismaatiliste müntide turgu on palju raskem kvantifitseerida. Nende müntide kollektsioneeritavus on usaldusväärne ja seega tuleks neid vaadelda kui nišistrateegiat.

Kui investorid otsivad haruldasi münte hõlmavat suure kasvuga strateegiat. Sellisel juhul on haruldased kuldmündid lihtsam strateegia, mida kaaluda.

Kokkuvõtteks võiks ilmselt iseloomustada haruldaste müntide turgu, otsustades, millal osta, hoida ja müüa. Hinnad stabiliseeruvad mõned aastad ja võivad mõne maailmasündmuse tõttu tõusta; siis muutub müük kasumlikuks.

Kindel on see, et kui münt ei ole haruldane, siis on ebatõenäoline, et see on lühike investeerimisstrateegia.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x