MoneyHub

Mis on NFT-d ja miks tasub neisse investeerida?

nft investing

NFTd nõuavad ülemääraseid summasid. Kuid mis need on ja kas need on alternatiivse investeeringuna investeerimist väärt?

Ainult digitaalne kunstiteos, mille autor onPeeple müüdi Christie’s oksjonimajas lausa 69 miljoni dollari eest. Kuid pakkuja ei saa füüsilist kunstiteost, nagu oodatud.

Selle asemel saab võitja ainulaadse digitaalse sümboli, mitte-kungi (NFT).

Kui Bitcoin on digitaalne vastus valuutale. Siis on NFT-d digitaalne vastus kollektsioonidele.

Vaatamata tohututele noteeritud ja kaubeldavatele summadele usuvad mõned siiski, et NFT-d on mull, mis peagi lõhkema hakkab.

Mis on NFT?

NFT on lühend sõnast “non-fungible token”.

Vahetatav vara on ühik, mida saab vahetada sama väärtusega, mida see algselt sisaldas, nagu tänapäeval raha.

Inimesed võivad vahetada kaks 10-eurost pangatähte ja saada vastutasuks 20-eurose pangatähe; väärtus jääb samaks, olenemata sellest, kas tegemist on kahe pangatähe või ühe = 20-eurose pangatähega.

Kuid mittesõrmestunud ühikut ei saa vahetada millegi muuga. See võib olla auto, maja või kunstiteos nagu “Viimne õhtusöömaaeg”.

See on ainulaadne.

Sa võid pildi ära pildistada või osta koopia, kuid see ei ole kunagi originaal.

Mittekantavad žetoonid on “ühekordsed” varad, mida saab digitaalselt osta ja müüa nagu iga muud vara.

Neid digitaalseid märke võib oletada virtuaalsete või füüsiliste varade omandiõiguse sertifikaatidena.

Kuidas töötavad NFT-d?

Ainulaadseid varasid hinnatakse kõrgelt. Mõelge kunstniku maalile nagu Mona Lisa; originaali ei saa kopeerida. Seega on see muutunud väga väärtuslikuks ja võib müüa suuri summasid.

Digitaalse vara puhul saavad teised aga kiiresti ja lõputult dubleerida digitaalseid faile – nad loovad “koopia”.

Originaalsuse tagamiseks võib kunstiteose “märgistada”, et luua digitaalne omanditunnistus, mida saab osta ja müüa ning mis tagab, et märgise omanik on originaal.

Sarnaselt krüptoraha, arvestust selle kohta, kellele mis kuulub, hoitakse pearaamatus blockchain.

Petturid, häkkerid ja need, kes soovivad faile kopeerida, ei saa andmeid võltsida, sest pearaamatut haldavad tuhanded arvutid kogu maailmas.

Lisaks võivad NFT-d sisaldada nutikaid lepinguid, mis võivad kunstnikule maksta tasu mis tahes kärpimise eest, kui sümboolne sümboolne märk müüakse tulevase müügi raames.

Kui igaüks saab digitaalset kunsti kopeerida, kas see ei kaota siis oma väärtust?

See sõltub teie vaatenurgast.

Peeple 69 miljoni dollari suurust kunstiteost on kopeeritud ja jagatud üle interneti, seda on vaadanud miljonid inimesed.

Isegi kunstnikule jääb autoriõigus, nii et ta võib soovi korral toota rohkem koopiaid.

Siiski kuulub NFT ostjale või omanikule “märgis”, mis tõestab, et tema originaaltöö kuulub talle. Mõelge sellele kui autogrammiga teose ainsale koopiale.

Selle tõttu on NFTde hinnad tõusnud hüppeliselt.

Kui palju on NFT-d väärt?

Hiljutised pealkirjad mitme miljoni dollari suurusest müügist on suurendanud huvi NFTde vastu, ja seda mitte ainult digitaalsete kunstiteoste vastu.

Twitteri kaasasutaja ja tegevjuht Jack Dorsey on edendanud NFT esimest säutsu üldse, mille pakkumised pärinevad$2.5m.

Muusik Grimesmüüs mõned oma digitaalsed kunstiteosed rohkem kui $6m.

Isegi Nyan Cat’i animeeritud Gif – 2011. aasta meem lendavast pop-tart kassist –müüdud rohkem kui $500,000!

Kuid nagu ka krüptovaluutade puhul, on nii palju kirjutatud sellest, kuidas nende väärtus alati tõuseb, kuid kuna NFT-d on nii lihtne luua,turu küllastumine võib kergesti implodeerida.

Lihtsalt öeldes, kui ühte varaklassi on liiga palju, kaotab see tõenäoliselt oma väärtust, kuna see muutub vähemaks.

Kas see võib vähendada nõudlust NFTde järele?

Kas NFT-desse investeerimine on seda väärt?

Eespool nimetatud suurte summade tõttu meelitavad NFT-d investoreid, arvestades edasimüügiväärtust, mida kõik kunstiteosed võivad pakkuda.

Nagu füüsiliste kunstiteoste puhul, ei tee kunsti omamine ise omanikku rikkaks. Ta müüb kunsti kõrgeimale pakkujale, kes on valmis selle eest maksma, mis rikastab omanikku.

Kui investor saab osta kõrge väärtusega NFT ja müüa selle kallimalt, kui ta maksis, võib ta teenida märkimisväärset alternatiivse investeeringu kasumit.

Kuid kõik ei mõista potentsiaalset (või selle puudumist) väärtust, sest NFTd on suhteliselt uus investeerimisklass.

Erinevalt aktsiaturust, kus aktsia hind näitab, kui palju on investeering väärt, on digitaalse kunsti hinda raske määrata. Eriti kuna mittefinantsteenused on sageli väga mittelikviidsed.

Investorid saavad osta aktsiaid kindla hinnaga ja müüa need siis, kui hind on kõrgem, teenides sellega kasumit.

Digitaalse kunsti väärtus sõltub aga sellest, kui palju keegi on valmis selle eest maksma, mis teeb NFT-d ebakindlaks investeeringuks.

NFTd onväga spekulatiivne sest on raske kindlaks teha, kui palju on mõni säuts, meem või pilt kellelegi teisele väärt. See, mis võib teile sel ajal tunduda väärtuslik, võib olla teistele väärtusetu, mis tähendab, et te ei pruugi olla võimeline NFT-d müüma.

NFTd on huvitavad, kuigi need ei sobi kõigile investoritüüpidele. Need, kes soovivad seda alternatiivset investeeringut kaaluda, peaksid ostma ainult seda, mida nad saavad endale lubada kaotada.

Nagu alati, on hea mõte hoida suurem osa oma vahenditest vähem riskantsetes investeeringutes, näiteks indeksfondides, füüsilistes kunstiteostes või P2P-s.

Kui suurem osa teie portfellist on investeeritud väiksema riskiga ettevõtetesse, võite küsida, kas teil on vaba raha, et investeerida NFT-desse.

Te võite ka kõrvalt jälgida, kuidas teised püüavad NFTsid rahaks muuta, enne kui otsustate sellesse strateegiasse investeerida.

Kas NFT-d on lihtsalt mull?

Digikunstnikud on alati võidelnud autoriõiguse ja oma teoste plagiaadiga.

Kunstnikud saavad lisada oma teoseid sotsiaalmeedia platvormidele ja veebigaleriidele, mille abil on võimalik teenida kasumit.

Kuid selle lihtsuse hoiatuseks on see, et teistel on vaja vaid paari hiireklõpsu, et kopeerida ja alla laadida teos isiklikuks kasutamiseks ilma kunstnikule hüvitist maksmata.

Nagu eespool mainitud, lahendab NFT selle probleemi, toimides virtuaalse autentsussertifikaadina. Sisuliselt seob see digitaalse originaalkujutise sümboolikaga, andes seega digitaalsele kujutisele kõrgema väärtuse, nagu oleks sellel kunstniku allkiri füüsilisel kunstiteosel.

The certificate of authenticity or token cannot be forged or copied by anyone as it exists on the blockchain.

Ja siiski on mure, et see ebakindel ja spekulatiivne mull võib sellest autentsusest hoolimata kokku kukkuda, tuues kaasa paisutatud investorite hindu.Ja siiski on mure, et vt ebakindel ja spekulatiivne mull võib sellest autentsusest hoolimata kokku kukkuda, tuues kaasa paisutatud investorite hinnad.

Digitaalne kunstiteos tugineb valmistatuddigitaalne nappus – kui midagi unikaalset, näiteks NFT-tööd, on vähem, jääb hind kõrgeks, sest see on “ainulaadne”.

Kuid kui kunstnikud otsustavad müüa mitu žetooni ühe tüki kohta või kui turg ei hooli digitaalsest nappusest (mõelge muusika allalaadimisele), võib NFTde hind potentsiaalsete kollektsionääride või ostjate jaoks langeda.

NFTde tulevik

Suur osa NFTde loodud väärtusest on tõepoolest spekulatiivne.

Suurimad krüptovaluutad Bitcoin ja Ethereum ning isegi trikk Dogecoin alustasid samamoodi. Kaks neist (Bitcoin ja Ethereum) on muutunud ülemaailmseks valuutavahetuse tugisambaks.

See, mis praegu võib tunduda naeruväärne, et digitaalse sümboli eest tasuda, võib peagi muutuda normiks.

NFTd võivad pakkuda kunstnikele ja ettevõtetele pikaajalist väärtuse loomist pikemas perspektiivis.

Mängufirmad ja isegiNBA on välja töötanud viisid, kuidas kasutada NFTsid kasumi saamiseks.

NFTsid võib pidada mulliks, kuid nad jäävad siia, et jääda.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x