MoneyHub

Eesti kinnisvaraturul väheneb tehingute arv 33%

Pictures of housing

Eesti kinnisvaraturul väheneb tehingute arv 33%

Eesti kinnisvaraturul väheneb tehingute arv 33% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga; kohest elavnemist ei ole oodata hoolimata sellest, et EKP hoiab intressimäärade tõstmist tagasi

Vaatamata Euroopa Keskpanga (EKP) intressitõusude peatamisele ei näe eksperdid Eesti majanduse kiiret taastumist elamuturul. Alates eelmise aasta sügisest on EKP inflatsiooni vastu võitlemiseks tõstnud intressimäärasid kümme korda. See on pärssinud uute laenude andmist ja mõjutanud olemasolevaid laenuvõtjaid, väidab Uus Maa analüütik Risto Vähi.

Aastaga võrreldes näitavad andmed kolmandiku võrra vähem omanditehingud, kinnitab Vähi. Mihkel Eliste Arco Vara on täheldanud langustrendi alates 2022. aasta kevadsuvisest perioodist. Ta märgib, et korteriturg on ligikaudu 2015-2016. aasta tasemel; Kõrgklassi eluasemeturu puhul on turg mõnes piirkonnas taandunud 2013. või 2014. aasta tingimustesse.

Nii Eliste kui ka Vähi nõustuvad, et intressimäärad ei soodusta laenukulude kiiret langust ega stimuleeri eluasemeturgu. Lisaks sellele on üle 250 000 eurose hinnaga eluruumide likviidsus nõrgenenud, samas kui korterite järelturg on endiselt konkurentsivõimeline.

Vähi on jätkuvalt ettevaatlikult optimistlik, et intressimäärade tõusud on peatunud, kuid ei näe ette märkimisväärset langust niipea.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x