MoneyHub

11 nõuannet, mida peaks teadma enne P2P-investeeringute alustamist

tips to know before starting P2P investing

Enne P2P-investeerimisega alustamist kaaluge neid 11 nutikat nõuannet, kuidas vähendada oma riske ja saada P2P-platvormi abil suuremat tulu.

Investors in peer-to-peer loans boast about getting double-digit returns on their peer-to-peer lending: 10%, 11%, and even20% on some platforms.

Kuid loomulikult on ka riskid. Käesolev juhend on kirjutatud neile, kes soovivad alustada investeerimist laenudesse.

Vaadakem lühidalt küsimusi:

  • Mis on P2P investeerimine?
  • 11 nutikat nõuannet P2P investeerimiseks

Mis on P2P investeerimine?

Peer-to-peer-laenude puhul on kõrge tootlusega investorid turule voolanud, kuna aktsiaturu tootlus on aastaid olnud ettearvamatu ja hoiuste intressimäärad madalad.

Peer-to-peer-laenude puhul annavad investorid tarbijatele tagatiseta isiklikke laene. Vastutasuks saavad nad sõltuvalt kasutatavast platvormist keskmiselt 9-20% aastase tootluse.

P2P-laenude andmine on siiski riskantne ja sisaldab riske algkapitalile.

Peer-to-peer on finantstehing ilma panga kasutamiseta.

Nagu pangandus, vastastikune laenamine pakub tarbijatele ja ettevõtetele laene, mille intressid makstakse välja investoritele, kuid on jätnud välja panga kui “vahendaja”.

Selle asemel, et hoiustada säästud panka, mis kasutab raha oma klientidele laenuna. Peer-to-peer laenamine ja investeerimine tähendab hoopis oma raha hoiustamist P2P platvormile. Seejärel kasutatakse platvormi selleks, et pakkuda oma raha tarbijatele laenuna.

Tavaliselt (kuigi on ka teisi ühisrahastamisviise) on P2P-laenu andmine see, kui laenuvõtjad taotlevad laenu vastastikuse laenamise veebisaitide kaudu ja täidavad laenutaotluse, milles on märgitud järgmist:

  • laenusumma
  • laenu eesmärk
  • üldine krediidihindamine iseenda kohta

Seejärel tehakse see teave kättesaadavaks potentsiaalsetele investoritele, kes otsustavad, milliseid laene investeerida.

Investorite huvi vastastikuse laenamise vastu on kiiresti kasvanud. Aastaks 2050 on turu väärtus eeldatavasti üks triljon USA dollarit!

On lihtne mõista, miks hoiukontodele pakutakse kliendi raha eest nullintressi. Peer-to-peer investeerimine pakub kõrge tootlusega alternatiive.

Kõigiga, mis pakub kõrgemat tootlust, kaasnevad teie investeeringuga siiski suuremad riskid.

Kuidas saab P2P-laenudesse investeerides vähendada oma kapitalile tekkivat riski?

11 nutikat nõuannet P2P investeerimiseks

1# Valmistage end ette, et võtta mõningaid riske

P2P-investeeringute turg on noor ja seetõttu väga volatiilne.

Volatiilsus, kuigi see sisaldab mõningaid riske, tähendab ka seda, et on olemas võimalus kasvuks. Isegi kui investorid alustavad väikese summa hoiustamisega, peavad nad tunnistama, et sellega kaasneb teatav risk ja teie kapital võib olla potentsiaalses kahjumis.

Makseviivituse risk seisneb selles, et laenuvõtja ei maksa laenatud raha tagasi, kui tal on rahalisi raskusi. Suurem osa riskist on minimeeritud tagasiostutagatiste ja tagatisfondi raames.

Kui te ei soovi, et teie kapitaliinvesteeringuga kaasneks mingeid riske, siis ei ole investeerimine võrdõiguslikesse laenudesse teie jaoks. Kui otsite suurt tulu, peate nõustuma, et sellega kaasneb teatav risk.

2# P2P platvormide võrdlemine

Enne kui hakkate investeerima võrdõiguslikesse laenudesse, peate valima platvormi, kuhu oma raha hoiustada, ja määrama kindlaks, millistesse projektidesse investeerida.

Mõned platvormid on rohkem spetsialiseerunud üksikutele laenuliikidele, samas kui teised:

  • maksab suuremat tulu maksab suuremat tulu
  • on sissejuhatavad boonused
  • on BuyBack garantiid ja uuenduslikum investeerimistarkvara, et muuta investeerimine lihtsamaks.sissejuhatavad boonused kasutati

Samuti tahate teada, kuidas raha välja võtta ja kas on mingeid tasusid. Millised on projekti makseviivituse määrad või ennetähtaegse väljumise trahvid?

Enne platvormi kasuks otsustamist tuleb kontrollida kõiki küsimusi.

Veenduge, et kasutate platvormi, millel on kogemus ja mis on tegutsenud vähemalt kolm aastat või kauem. Nende edukuse hindamiseks on kasulik hinnata varasemate platvormiprojektide tulemuslikkust.

Loomulikult ei anna varasemad tulemused mingit garantiid tulevase tootluse kohta. Mitu aastat tegutsenud platvormid on aga omandanud turukogemuse, mis on ajalooliselt näidanud tootlust, ja ei ole tõenäoliselt kelmuse ettevõtted. Tõenäoliselt on nende kohta kirjutatud ka kommentaare.

3# Tee oma kodutöö P2P-pettuste kohta

Kõikide finantstehingute ja laenude puhul on riskid. Kahjuks on võrdõiguslikus laenutegevuses sagenenud pettuse katsed investorite ja tarbijate raha väljapetmiseks.

P2P-laenude pettus toimub tavaliselt siis, kui platvorm hakkab investoritele nende raha väljavõtmist takistama ja sulgeb saidi.

Kas P2P-platvorm loodi investorite petmiseks või suleti väärjuhtimise ja likviidsuse puudumise tõttu, on sageli teadmata.

4# Tea P2P laenutüüpe

Kolm peamist laenuliiki on tarbimislaen, ärilaen ja kinnisvaralaen (kinnisvara).

Ettevõtluslaenude andmisel võib olla ettevõtte juhi(te) isiklik tagatis, mis muudab investeerimise atraktiivsemaks. Kinnisvaralaenud on tagatud kinnisvaraga, mis muudab need turvalisemaks, samas kui tarbimislaenud antakse eraisikutele ja need on sageli tagatiseta.

Investeerimine kõikidesse laenuliikidesse on parim viis, et tagada oma riski hajutamine. Kontrollige ka üksikute laenude maksehistoriate, sealhulgas laenuvõtja kohta hoitavaid andmeid. Teadmised on võtmetähtsusega, kui laenuvõtja on usaldusväärne, et saada kõrgemat tootlust.

5# Teisese turu mõistmine ja kasutamine

Järelturud on platvormidel nagu meie, kus investorid saavad osta ja müüa oma investeeringuid, kui nad soovivad neist väljuda.

Kui investor soovib laenust väljuda enne tagasivõtmise kuupäeva, võib ta oma osa laenust müüki panna ja teised saavad seda või osa sellest platvormi kaudu osta.

Enne järelturu kaudu ostmist uurige laenu makseajalugu. Veenduge, et sellel ei ole võlgnevusi või et see peaks varsti aeguma.

Järelturu laenud on suurepärane võimalus oma portfelli mitmekesistamiseks – te saate vabalt valida, millist summat osta, minimeerides seega oma portfelli riski.

Kõigil platvormidel ei ole järelturu funktsioone ja mõnel on piirangud.

6# Mitmekesistage oma portfelli

Teie portfelli mitmekesistamine on iga finantsinvesteeringu põhialus.

Väikeste summade investeerimine erinevatesse projektidesse on alati mõistlik strateegia, selle asemel et “panna kõik munad ühte korvi”.

Mitmekülgne P2P portfell peaks sisaldama erinevaid investeerimisprojekte, näiteks võlakirju ja aktsiaid. Kui teie investeerimisportfell on tagatud kinnisvaraga, väheneb risk teie kapitalile veelgi.

Tagatud laenude puhul on makseviivituse määr madalam ja laenu tagasimaksmise protsess on palju sujuvam kui tagatiseta laenude puhul.

7# Kasutage funktsiooni AutoInvest

Selleks, et maksimeerida oma investeerimistulu, peaksid investorid jälgima oma P2P-kontosid ja hoidma seal hoitavat sularaha minimaalselt.

Üks võimalus raha kontolt eemal hoidmiseks on kasutada AutoIvest funktsiooni, mis on suurepärane võimalus vähendada aega, mis on vajalik selleks, et hoida oma investeeringuid tiksumas.

AutoInvest töötab hästi, kui kõik laenutüübid ja projektid on sarnased, tagades, et volatiilsuse tase jääb ühtlaseks.

Kui platvormil on muutuvaid laenutüüpe ning madala ja kõrge riskiga projekte, tuleks AutoInvest välja lülitada ja projekte hallata käsitsi.

8# Otsustage, kas investeerida tagatud/tagamata laenudesse.

Tarbimislaenud on enamasti tagatiseta, mistõttu on nende puhul riskantsem raha investeerida.

Ettevõtluslaenud pakuvad kas üldse või mingisugust tagatist, mis tähendab, et kui laenu ei maksta tagasi, siis on tagatud, et kapital saab tagasi maksta. Mõnede ärilaenude puhul on olemas isikliku juhi garantii.

Kinnisvara- ja kinnisvaralaenud pakuvad tavaliselt tagatiseks kinnisvara esimest või teist koormat, mis muudab need vähem riskantseks.

Tavaliselt on soovitav, et pakutaks mingisugust tagatist. Kuid isegi kui tagatiseks on antud kinnisvara, on siiski oht, et laen võib jääda maksmata. Lisaks sellele, kui kinnisvara ei õnnestu müüa piisavalt kõrge hinnaga, et laenu põhiosa täielikult tagasi saada.

9# Investeeri erinevatele turgudele

P2P-laenudesse investeerimise kindel strateegia on otsida võimalusi teistes riikides. See muutub lihtsamaks, kui kasutate P2P-tarkvara, mis muudab nii kiiremaks kui ka lihtsamaks.

Investeerimine erinevatele Euroopa turgudele on kindel strateegia mitmekesistamiseks ja tugeva portfelli loomiseks. Lisaks võivad laenud väljaspool teie riiki tuua kõrgemat tootlust, kui turud on uuemad.

10# Kasutage platvorme, millel on tagasiostugarantii

Tagasiostugarantii on kokkulepe, tavaliselt juriidiline leping, laenuandja ja laenuandja vahel, mis kaitseb neid laenuvõtja laenukohustuste täitmata jätmise eest.

Tagasiostutagatised aktiveeruvad, kui laenuvõtja jätab makseid teatud arvu päevade jooksul tegemata. Sellisel juhul peab laenu andja laenu täielikult või osaliselt tagasi ostma.

Tagasiostutagatised hüvitavad laenuandjatele ülejäänud põhisumma ning osa intressidest ja trahvidest.

Tagasiostugarantii ei kõrvalda riski, vaid üksnes minimeerib seda.

11# Alusta aeglaselt, väga aeglaselt

Nagu kõigi uute finantsettevõtete puhul, peaksid algajad P2P-investeeringute tundmaõppimist aeglaselt alustama.

Alustage väiksemate summadega, õppige, kus on lihtsam tulu teenida, ja suurendage siis järk-järgult oma sissemakseid. Veelgi parem on olemasolevatest projektidest saadud tulu reinvesteerida uutesse projektidesse, et vältida uute vahendite hoiustamist.

Alles siis, kui olete kindel, saate oma investeerimist kiirendada. Aga alustage praegu aeglaselt.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x