MoneyHub

Mis on järelmaksulaenud?

instalment loans

Pealkiri

Osamaksulaenud võimaldavad tarbijatel laenata raha ja maksta seda tagasi võrdsete igakuiste maksetena mitme kuu jooksul.

Mitmed ettevõtted pakuvad internetis parimaid järelmaksulaene, mis võimaldavad laenuvõtjatel jaotada tagasimakseid ja saada hädavajalikku hingamisruumi hädaolukorra kulude tasumiseks.

Enamik järelmaksulaenu otselaenuandjaid pakuvad laene vahemikus 100 kuni 700 eurot. Lühiajaline laen laenuandjad pakuvad klientidele vabadust maksta oma järelmaksulaenu tagasi kas 30 päevast kuni 6 kuuni, andes neile suurema paindlikkuse laenu tagasimaksmisel omaenda tempo järgi.

Mis on järelmaksulaen?

Osamakselaenu makstakse tagasi fikseeritud summade kaupa, mitte ühekordse maksena laenuperioodi lõpus. Nagu lühiajaline laen, võimaldab järelmaksulaen tarbijatel laenata raha neile sobiva ajavahemiku jooksul.

Tuntud näide järelmaksulaenu kohta on hüpoteek maja peale; tegelikkuses makstakse aga kõik laenud tagasi osamaksetena. Nagu nimigi ütleb, on maksetähtpäevalaenu traditsiooniliselt tagasi makstud ühe summaga, umbes palgapäeval. Need laenud muutusid väga populaarseks, sest nende vastuvõtukriteeriumid olid madalamad kui tavaliste pankade omad. Seejärel hakati pakkuma laene, mida laenuvõtjad võisid tagasi maksta mõne kuu jooksul.

Kuna paljud palgapäevalaenu pakkujad on aga äritegevusest lahkunud, vajasid laenuvõtjad uut võimalust kiire raha saamiseks, kuid mitte nii suurt laenusummat, mida nõudsid suured laenuandjad, nagu pangad, et nad võtaksid.

Osamaksulaenuandjad pakuvad alternatiivseid laene palgapäevalaenudele, mille intressimäärad on tavaliselt kõrgemad.

Iga järelmaksulaen koosneb osaliselt laenuvõtja võlgnetavast kapitalist ja osaliselt kogunenud intressidest. Kui laenuvõtja jätab makse tegemata, lisanduvad järelmaksulaenule täiendavad tasud ja intressid.

Millised on järelmaksulaenu eelised?

Üks järelmaksulaenude peamisi eeliseid on see, et need pakuvad paindlikke tagasimaksetähtaegu.

Selle asemel, et maksta võlgnetav summa tagasi ühes summas, võivad laenuvõtjad valida tagasimaksmise osamaksetena, mis muudab laenatud summa tagasimaksmine paremini hallatav.

Tavaliselt makstakse need osamaksed iga kuu samal päeval, tavaliselt laenuvõtja palgapäeva paiku või vahetult pärast seda. Mõned laenuandjad pakuvad iganädalasi tagasimakseid, nii et kui teile makstakse iganädalaselt, sobib see võimalus paremini neile, kellele makstakse iganädalaselt.

Siiski ei paku kõik laenuandjad neid mitmekordseid tagasimaksevõimalusi. Mida regulaarsemalt laenuvõtjad oma laenu tagasi maksavad, seda odavam on see teoreetiliselt pikemas perspektiivis, kuid ainult juhul, kui laenuandja seda pakub.

Osamaksulaenud võivad olla atraktiivsed, sest tagasimaksete jaotamine pikema aja jooksul võimaldab väiksemaid ja paremini hallatavaid tagasimakseid, mis lihtsustab eelarve koostamist. See tähendab aga ka seda, et laen läheb üldiselt oluliselt kallimaks.

Kas mul on õigus saada järelmaksulaenu?

Laenuvõtja kõlblikkus järelmaksulaenu saamiseks on iga laenuandja puhul erinev ja see määratakse kindlaks mitmete tegurite alusel, sealhulgas:

 • rahasumma, mida laenuvõtja soovib laenata
 • laenu kestus
 • laenuvõtja sissetulekud ja väljaminekud
 • nende krediidiskoor

Selleks, et saada lühiajalise laenu heaks kiidetud kliendiks, vajate oma:

 • tulude üksikasjad
 • pangaandmed
 • isikuandmed

Teie esitatud andmed aitavad meil hinnata, kas järelmaksulaen sobib teile, ja aitavad kaasa laenu tagasimaksete kogumisele. Laenuandjad peavad samuti kinnitama teie isikut, et veenduda, et teil on õigus laenu saada.

Kas ma peaksin võtma järelmaksu?

Olenemata sellest, millal inimesed raha laenavad, on alati turvaline mõte valida madalaim võimalik intressimäär. Kui nad saavad endale lubada laenu tagasimaksmist ühekordse summana, on see tavaliselt odavam variant ja laenuvõtja jaoks on vähem tõenäoline, et ta satub veelgi rohkem võlgadesse.

Osamaksulaenud varieeruvad kallistest odavamatesse ja ei pruugi lahendada pikaajalisi finantsprobleeme. Siiski võivad need aidata eelarves arvestada suuremaid kulutusi teatud aja jooksul. Mõned näited, mida meie kliendid kasutavad järelmaksulaenude puhul:

 • katkised katlad
 • maksude tasumine veebruaris
 • kooliekskursioonid
 • minna meeldejäävale puhkusele
 • muud ühekordsed ostud
 • ravikulud
 • autode rikkeid
 • või veel hullem – töökoha ja regulaarse sissetuleku kaotamine.

Kui laenuvõtjad võtavad laenu otselaenuandja kaudu järelmaksulaenu, võivad nad oodata, et nende laenu kogukulu on kõrgem kui muud traditsioonilised rahastamisallikad, mis on saadaval kesklinnas.või veel hullem – töökoha ja regulaarse sissetuleku kaotamine.

Mis siis, kui mul on halb krediit? Kas laenuandjad pakuvad mulle järelmaksu?

Eestis ei ole tegelikult läbipaistvat krediidiskoorimissüsteemi, kuid laenuandjad kaaluvad siiski kõigi taotluste krediidivõimelisust, jättes teatud taotlejad välja.

Vastutustundliku laenuandjana läbivad kõik taotlejad krediidikontrolli. Me jätame endale õiguse lükata tagasi kõikide isikute taotlused, kes on olnud pankrotis, keda on viimase 18 kuu jooksul külastanud inkassofirmad või kellel on halb krediidireiting, kuna lühiajalised laenud ei oleks sellistes finantstingimustes soovitatav. Me vaatame iga taotluse individuaalselt läbi ja arvestame vajaduse korral isiklikke asjaolusid.

Kui te vastate ühele eespool nimetatud tingimustele, ei võta vastutustundlikud laenuandjad taotlusi vastu, seega kaaluge enne taotluse esitamist alljärgnevat kontrollnimekirja.

Parimate järelmaksulaenude taotlemine internetis – kontrollnimekiri

Kui te kaalute järelmaksulaenu taotlemist, veenduge, et teete järgmist:

 • Kontrollige enne taotlemist abikõlblikkuse kriteeriume
 • Võrdle erinevaid laenuandjaid leida kõige odavam laen
 • Eesmärk plaanida laenu õigeaegselt või varem tagasi maksta
 • Valige võimalikult lühike laenutähtaeg
 • Hoidke tagasimaksed iga kuu samal päeval

Veenduge, et te ei tee kunagi taotlemisel midagi järgmist:

 • Taotleda samaaegselt mitu laenu
 • taotled teadlikult laenu, mille tagasimaksete tasumine on raske
 • Valige järelmaksulaen, kui saate oma saldo tagasi maksta ühekordse summaga.
 • Arvan, et võite jätta tagasimakseid tegemata
 • Plaanige oma avalduses valetada oma isiklike asjaolude kohta.

Nagu kõigi krediiditaotluste puhul, kandideerige ainult siis, kui kavatsete tagasimaksed õigeaegselt tasuda ja suudate endale lubada laenu täielikku tagasimaksmist. Selle tegemata jätmine kantakse teie krediidiajalukku ja põhjustab edasise võlgnevuse.

**Vaikne tagasimaksmine võib põhjustada teile tõsiseid rahalisi probleeme.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x