MoneyHub

Man in therapy pondering the damage debt does to his relationships

Kuidas võlg kahjustab teie isiklikke suhteid

Võlg võib tekitada suhetele uskumatult suurt survet, põhjustades vaidlusi, tülisid ja mõlema partneri pettumust.

Võlgadega koormatud keskkonnas võib paarina tugevaks jäämine olla keeruline. Kumbki või mõlemad partnerid võivad muutuda külmaks ja üksteisest eemale tõmbuda, mis toob kaasa korduvaid vaidlusi selle üle, kuidas võlg üldse tekkis.

Lisaks sellele võib usaldus suhetes kahjustada või, mis veelgi hullem, puruneda.

Kuidas muutub võlg suhetes probleemiks?

Paarid satuvad võlgadesse mitmel põhjusel.

Kõige tavalisem on oluline elusündmus, näiteks abiellumine, haigus või lapse saamine. Muutused võivad avaldada märkimisväärset mõju paari rahalistele vahenditele ja kohanemine võib olla rahaliselt keeruline.

Teine põhjus on rahaliste kohustuste võtmine, mida nad ei suuda täita, näiteks maja ostmine või laenu võtmine lühiajaline laen, mida nad ei saa endale pikemas perspektiivis lubada.

Kui paaridel ei ole piisavalt sissetulekut, kasutavad nad oma krediitkaardid ja arvelduskrediit, võttes uusi laene, et lihtsalt toime tulla. Võlasummad ei pruugi alguses olla suured, kuid liitintressid ja tagasimaksmata jätmine suurendavad võla suurust.

Kuidas mõjutab võlg paaridele?

võlg põhjustab tavaliselt seda, et paarid pöörduvad üksteise vastu, süüdistades üksteist selles, miks nad on sellises olukorras, kus nad on, olenemata sellest, kas nad olid otseselt või kaudselt vastutavad võla enda eest.

Tegelikult Ühendkuningriigi veebisaidi Relate andmetel ütleb iga neljas inimene, kes on olnud võlgades, et see on nende suhetele kahju teinud.

Paarid, kes ei soovi tekitada täiendavaid tülisid, lõpetavad sellega, et ei räägi üksteisega ja halvendavad võlaolukorda, sest kui paar ei räägi omavahel, on neil raskem oma võlgadega tegeleda.

Võlg suhetes põhjustab ka märkimisväärset usalduse rikkumist paaride vahel. Ei ole ebatavaline, et üks partner paarist kogub võlgu teise teadmisel.

“Petetud” abikaasa märkab ainult seda, kui teine abikaasa kulutab rohkem või vähem. Võib-olla ostavad nad odavamat toitu, kuid kulutavad rohkem puhkusele, isiklikele kingitustele või elustiilile, millega nad ei suuda sammu pidada.

Kui sa saad teada, et partner on võlgu jäänud, võib see olla tõeline reetmine.

Paarid eeldavad, et nende partner on nende parimates huvides, mis on enamiku suhete stabiilsuse võti. Vastupidi teada saamine võib avaldada sügavat mõju petetud inimesele.

Mida saavad paarid teha oma võlgade lahendamiseks?

Kui ühel partneril on võlg, millest ta ei ole oma partnerile rääkinud, siis peab ta sellest võimalikult kiiresti rääkima. See on raske vestlus. Siiski ei saa paarid võlgadega tegeleda ilma, sest mõlemad peavad koos uurima oma sissetulekuid ja kulutusi.

Järgmine samm on alustada praktiliste meetmete võtmist, et lahendada võlga ise.


Võlanõustajad annavad objektiivset nõu võlgades olevate inimeste abistamiseks ja ei soovita alati pankrotti. Samuti ei mõista nad teid hukka ega süüdista teid selles, et olete võlgadesse sattunud.

Kuigi abi saamine võib olla hirmutav, kuna seda peetakse hoolimatuks või vastutustundetuks, Kaks kolmandikku inimestest ütlevad, et nad on võtnud positiivseid meetmeid võla tagasimaksmiseks või on pärast võlanõustamise nõustamist isegi võlgadest vabanenud.

Võlanõustajad saavad aidata paaridele

Tegelege mis tahes kirjadega, mida paarid võivad saada

Aidata paaridel koostada eelarve

Jagage nõuandeid, kuidas paarid saavad raha säästa või sissetulekut suurendada.

Kui nõu on antud ja saadud, on oluline, et paarid tegutseksid kohe selle nõuande rakendamiseks.

Edasine venitamine suurendab ainult võlga.

Kui tegemist on võlgade tasumisega, peavad paarid üksteist toetama. Isegi kui võlg põhjustas algselt probleeme, peaksid paarid oma negatiivsed tunded kõrvale jätma, et uuesti jalule saada.

Kuidas on suhe?

Väga oluline on tegeleda sellega, millist kahju on võlg teie suhetele tekitanud. Kahju ulatus sõltub täielikult asjaomase paari olukorrast.

Paarid saavad seda teha ainult siis, kui nad omavahel arutavad, kuidas nad võlga ja oma suhet tunnevad.

Kui ühel suhteosalisel on rohkem võlgu kui teisel või kui ta on võla tekkimise eest üldse vastutav, võib teine partner alateadlikult süüdistada teda, et tema elus puuduvad finantsotsused, nt maja, auto või puhkuse ostmine.

Paarid peavad mõistma, et aja jooksul on võlg ise koorem, mida mõlemad peavad kandma – sest teise süüdistamine ei aita neil kiiremini normaalsusesse tagasi pöörduda.

Oluline tegur paarina edasi liikumisel on see, miks võlg üldse tekkis. Mis tahes võlgade tõhusaks lahendamiseks on vaja teha koostööd ja mitte kinnisideedega tegelemist.

Mõnikord peab siiski üks või mõlemad partnerid tunnistama oma vastutust võlgadesse sattumise eest.

See võib olla raske ja sageli valus, kuid vajalik, et taastada usaldus. Pidage meeles, et asjaomasel partneril võisid olla isegi suhte või pere parimad huvid, näiteks lastele asjade ostmine.

Paarid peaksid püüdma hoida olukorda perspektiivis.

Kuidas saavad paarid vältida võlgadesse tagasi vajumist?

Learning how to manage finances and preparing for unexpected costs can help couples avoid getting into debt again.

Paarid peavad õppima, kuidas eelarvet koostada ja panna kõrvale raha, et hoida tagasimakseid või tasuda mõne väikese hädaolukorra eest. Oluline on pidev suhtlemine paaride vahel. Ühendkuningriigi veebilehe StepChange kohaselt peaks võlgadega tegelev partner tegema järgmist:

  1. Kinnitage neile, et nad tegelevad probleemiga ja et nad otsivad abi tasuta ja konfidentsiaalsest võlanõustamisest. See kinnitab teisele partnerile, et teda ei reeta enam.

  1. Öelge neile, et nad teevad edusamme, eriti kui nad järgivad võlaküsimuste lahendust, ja et nad liiguvad võlgadest vabanemisele lähemale. Partneritele selle ütlemine annab neile teada, et praeguse võlaprobleemi puhul on tunneli lõpus valgus.

  1. Paluge nende toetust, et muuta asjad lihtsamaks. Kas nende partner võib mõnda aega koormata osa majapidamise rahaasjadest, samal ajal kui nad oma võlad ära maksavad? Nad võivad öelda, et kuna see on teie probleem, peate sellega tegelema. Kuid jagatud võlg ei kustuta mitte ainult kiiremini võlga, vaid näitab ka, et teie suhe on koos kindel.

Kui paarid arvavad, et nad vajavad abi oma suhteprobleemide lahendamiseks, siis suhtlusnõustamine – nõustaja aitab käsitleda usalduse ja võlgadega seotud küsimusi.

Võlgadest võib olla südantlõhestav rääkida, rääkimata sellest, et neil on võlg; Võlgade arutamine lähedastega võib olla veelgi hullem, 21% inimestest kardab, et nad murravad oma pere usalduse. Kuid paljude inimeste jaoks, kes on suhetes, on oluline teha just seda, et võlgasid tagasi maksta ja kustutada.

Võlg põhjustab suhetele kujuteldamatut pinget, mis hirmutab paare võlaga tegelemisel üldse. Aus ja avatud arutelu on raske, kuid see aitab lõppkokkuvõttes võtta meetmeid mitte ainult võla kustutamiseks, vaid ka selleks, et vältida edasist võlgadesse sattumist tulevikus.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x