MoneyHub

P2P investeerimise müüdid: faktide eristamine väljamõeldisest

p2p investing myths

Õiglane osa P2P-investeeringute petuskeemidest on viinud nn P2P-investeeringute müütide tekkimiseni. Kuid kui põhjendatud on need müüdid? Eristame faktid väljamõeldistest.

Tänapäeva investoritel on lai valik investeerimisvõimalusi. Neist kõikidest on kaasaegsed vastastikused laenuplatvormid (P2P) kasvult ja populaarsuselt kõige enam tõusuteel.

See investeerimismudel on murdnud traditsioonilised investeerimise piirid. P2P-investeeringutest on saanud üks kiiremini kasvavaid alternatiivseid investeerimisvahendeid, mis pakuvad investoritele mitmekesiseid portfelle ja kõrgeid tulusid.

Kuid nagu kõigi rahastamisaspektide puhul, on ka P2P-investeerimist seostatud teatud riskide ja tagasilöökidega, eriti vääriti mõistvate isikute ja meediakommentaatorite poolt.

Õiglane osa P2P-investeeringute petuskeemidest on viinud nn P2P-investeeringute müütide tekkimiseni. Kuid kui põhjendatud on need müüdid?

Siin on mõned levinud müüdid P2P kohta, mis vajavad ümberlükkamist.

Peer-to-Peer investeerimine on uus moeröögatus

Kuigi P2P-investeeringute ajalugu laenud on olnud traditsiooniliste investeerimisvahenditega võrreldes lühikesed, kuid alates selle tulekust on investorite nõudlus ainult kasvanud. See sektor ei ole moeröögatus või mööduv trend, vaid see on täisealiseks saamas.

Mõelge sellele; P2P turg on seatud väärtusegarohkem kui 44 miljardit dollarit aastaks 2024. Uuenduslikum ja automatiseeritum tehnoloogia, mida P2P toob kaasa, meeldib loomulikult üha enamatele tehnikahuvilistele inimestele.

Peer-to-Peer investeerimine on ainult riskantsete laenuvõtjate või millenniumiõpilaste jaoks

Tehnoloogiliste uuenduste tõttu valitseb väärarusaam, et P2P-investeeringuid kasutavad ainult nooremad põlvkonnad.

Kuigi tuhandeaastased pöörduvad üha enam P2P investeerimisplatvormide poole nende lihtsuse ja mugavuse tõttu, on väär arvamus, et see on sektor, kus domineerib “tehnikahuviline põlvkond”.

Kuigi on tõsi, et üle poole P2P-investoritest on tuhandeaastased,märkimisväärne 36% neist on 38+ vanuses., kummutades müüdi, et P2P-investeerimine on ainult noorema põlvkonna jaoks.

Sissetulek ei ole tagatud

Põhimõte “mida suurem tulu, seda suuremad riskid” tähendab tavaliselt kas märkimisväärset tulu või võite kogu investeeringu kaotada.

Seega valmistuvad uuemad ja võimalikud väiksemad investorid halvimaks, investeerides kõige soodsamatel tingimustel.

Kõrgete intressimääradega investoreid ligi meelitades võib P2P platvorm osutuda scam, nagu juhtus kaplatvormi Ezubao, mis varastas 2015. aastal investoritelt 7,6 miljardit dollarit.

Selline pettuse ja pettuse tase tõmbab kohe ligi negatiivsed pealkirjad P2P tööstuse jaoks. Sellised pettused ei ole siiski P2P-turul tavaline suundumus. Selle põhjuseks on investeeringute pakendamise suurenemine, mis on üks meetod, mida kasutatakse laialdaselt selliste suurte riskide vältimiseks.

Investeerimispakett on raha, mis investeeritakse ühe laenu asemel mitmesse ja mis vähendab laenuvõtja makseviivitust.

Lisaks pakub enamik (mitte kõik) P2P-platvorme oma investoritele tagasiostugarantiid, mis võimaldab neil hüvitada viivislaenud või viivislaenud, kui laenu andja ei maksa. See garantii võimaldab investoritel ikkagi saada mõningast tulu, mitte kaotada oma kapitali.

Nii et garanteerimata sissetulek on veel üks müüt.

Peer-to-Peer tööstus ei ole reguleeritud.

Näiteks Ühendkuningriigis on P2P-sektorit alates 2014. aastast reguleerinud Financial Conduct Authority (FCA). Viimaste aastate jooksul on P2P integreerunud ülemaailmne finantsteenuste sektor ja seda tunnustatakse seadusliku investeerimisvahendina.

Kõik tõsised platvormid P2P-laenuturul on saanud oma kohalikult finantsasutuselt litsentsi, mis kaitseb nende klientide huve.

EL rakendas siiski uusiÜleeuroopalised õigusaktid novembris 2021, kusjuures kauplemisblokis asuvad platvormid peavad oma litsentsid saama novembriks 2022.

Enne P2P investeerimisplatvormi valimist kontrollige, kas ettevõttel on reguleeriva asutuse litsents.

Peer-to-Peer platvormid on investorite jaoks riskantsed

Investorid peavad mõistma, et P2P-investeeringutega kaasneb teatav risk. P2P-sektor on siiski erineva riskitasemega. Mõned platvormid pakuvad investeerimiseks vähe P2P-laene, teised pakuvad mitmekesist riskiportfelli.

Investorid peaksid mõistma, miks mitmekesistamine on kriitilise tähtsusega, ja määrama kindlaks, kuidas P2P-platvorm saab oma raha tagasi saada, kui laen peaks muutuma viiviseks või jääma täielikult maksmata. Mainekad P2P-laenuandjad annavad tagasiostugarantii, et kaitsta end kapitalikahjude eest.

See aitaks, kui teil oleks palju raha, et alustada

Kui mõnda liiki investeeringud nõuavad alustamiseks palju raha, siis P2P-investeerimine on kättesaadav enamikule sissetulekutasemetele. Investeeringu tootlus sõltub laenu tüübist, laenutingimustest ja riskiastmest.

Enamik investoreid saab P2P-investeeringute valdkonda hõlpsasti siseneda väikese summaga.

Paljud P2P-platvormid pakuvad investoritele suurt läbipaistvust ja kontrolli, kus investorid saavad valida, millised määrad neid huvitavad.

Mul ei ole mingit kontrolli automaatse investeerimise üle

Auto Invest on funktsioon, mis asendab laenude käsitsi valimise ja investeerimise.

Autoinvesteeringu aktiveerimiseks peab investor looma portfelli konkreetsete kriteeriumide alusel, mis on talle sobivad.

Pärast portfelli täitmist valib platvorm automaatselt välja ja investeerib laenudesse, mis vastavad nendele nõuetele. Investorid saavad igal ajal teha muudatusi, teha pausi või luua mitu portfelli.

See tähendab, et investoritel on täielik kontroll oma P2P-investeeringute üle, kas käsitsi või automaatse investeerimise kaudu.

Olenemata sellest, kas olete selge strateegiaga professionaalne investor või P2P-investeeringute maailma algaja, pidage meeles, et teabe olemasolu on vastastikuse laenamise edukuse võti.

P2P on lihtne raha

Kõrged intressimäärad ja tootlus muudavad P2P-investeeringud investorite jaoks atraktiivseks. Paljude jaoks tekitab see müüti, et need suured tulud (või sissetulekud) toovad kaasa kallid tegevuskulud, sealhulgas tehingutasud, veebisaidi hooldustasud ja väljavõtmistasud.

Mitmed platvormid on siiski jõudnud veendumusele, et jätkusuutlikud, pikaajalised investeeringud võivad pakkuda regulaarset sissetulekut, mitte aga kõrge tootluse ahvatlust ja ahvatlust.

Kuigi platvormid nagu meie ei luba kunagi lihtsat raha ja kõrget tootlust, usume, et me pakume paremat tasakaalu kasumlikkuse ja riski vahel, nii et investorid saaksid arvestada tootlusega.

Muude funktsioonide, nagu tagasiostugarantii ja järelturud, abil võivad platvormid tekitada usaldust P2P-investeeringute vastu.

P2P-müüdid, mis on ümber lükatud

Kuigi tarbija peab enne mis tahes finantsteenuse kasutamist uurima, on P2P-investeeriminevõiks pidada turvalisemaks ja vähem riskantseks alternatiiviks muudele alternatiivsetele investeerimisviisidele.

Sellele vaatamata on paljudes meediakajastustes P2P-investeerimine esitatud riskantsena, sest mõned ebaausad juhtumid on seda sektorit kahjustanud.

Kuid paljud neist väidetest on alusetud. Need vähesed juhtumid on viinud suurema läbipaistvuseni P2P-sektoris.

Seega ei kehti enam paljud neist levinud müütidest P2P-laenude kohta. MoneyHubi eesmärk on õpetada tarbijaid kaaluma P2P-investeeringute eeliseid, kuna selle valdkonna populaarsus kasvab jätkuvalt.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x