MoneyHub

Raha laenamise alternatiivid, mis ei hõlma teie sõpru ja pereliikmeid

Man lending his friend money

Raha laenamise alternatiivid, mis ei hõlma teie sõpru ja pereliikmeid

Võib olla ahvatlev paluda sõpradel või sugulastel raha laenata, kuid paljud meist vihkavad sõpradelt ja pereliikmetelt raha laenata. Peate hoolikalt kaaluma, kas saate laenu tagasimaksmist endale lubada ja kas saate hakkama sellega, mis võib juhtuda, kui te ei saa seda teha.

Laenamine pereliikmelt võib anda raha hädaolukorras ja aidata teil vältida väga kõrge intressimääraga laenuvõtmise vorme, nagu näitekslaenud ja arvelduskrediit

Kui mõlemad pooled on kindlad, et tagasimaksmata jätmine ei kahjusta suhteid pereliikmega, on see hea võimalus, sest tavaliselt on see intressivaba.

Kui laenate sõbralt, olge teadlik, et kui te ei maksa raha tagasi, võib see sõpruse lõpetada.

Muud krediidialternatiivid

Krediitkaardid

On olemas hulgaliseltkrediitkaardid seal, mis võivad rahuldada neid, kellel on hea või ebasoodne krediidiajalugu. Kui soovite osta midagi krediidiga ja olla paindlik selle tagasimaksmisel, siis on 0%-lise ostuintressiga krediitkaart ideaalne, et osta see suur ühekordne ost ja maksta summa tagasi intressivaba sissejuhatava perioodi jooksul.

Kui teil on olemasolev võlg, kaaluda saldoülekandega krediitkaardi kasutamist. Need krediitkaardid on ideaalsed, et maksta oma võlg võimalikult odavalt ära. Mõned kaardid võimaldavad teil oma võlgu üle kanda ja kuni kaks aastat intressi mitte maksta. See tähendab, et need võivad olla odavam variant teiste võlgade tasumiseks.

Ükskõik, milline krediitkaart teil on või mida te taotlete, laenuandjad ootavad igakuist minimaalset tagasimakset. Tavaliselt on see summa nii väike, et see katab vaid igakuise intressi, mida teie kaardile rakendatakse.

Seega te ei kustuta võlga, vaid ainult intressi. Teie võlg jääb aastateks, kui te ei maksa krediitkaardi väljavõttel rohkem kui minimaalne kuutasu.

Isiklikud laenud

Laenud on võimalus laenata raha, kuid maksta iga kuu tagasi kindlat summat, nii et te teate täpselt, mida peate maksma ja mis ei muutu iga kuu. Isikulaen võib olla odavam kui krediitkaart pikema aja jooksul või suuremate summade puhul. Sinult võetav intress võib sõltuda sinu krediidireitingust.

Need, kellel on võlgu ja kes soovivad need võimalikult odavalt ja lihtsalt ära maksta, võivad kaaluda võlakonsolideerimislaenu võtmist. Seda tüüpi laen tähendab üldiselt, et te maksate iga kuu vähem tagasi, kuigi laen on tavaliselt pikem. Võlakonsolideerimislaenude abil makstakse välja erinevaid võlgasid ja asendatakse paljud kohustused ühe võlaga. Laenuvõtjad on endiselt sama summa võlgu, kuid tagasimaksed on üldiselt väiksemad, mis vabastab vahendeid muudeks eesmärkideks.

Ületõstmised

Kui soovite laenata raha lühiajaliselt ilma pikaajaliste krediidikohustusteta, on võimalus kasutada arvelduskrediiti. Mitmed panga arvelduskontod pakuvad arvelduskrediiti kuni kokkulepitud limiidini, võttes tasu ja intressi.

Pidage aga meeles, et ärge ületage oma arvelduslimiiti. Lubamatu arvelduskrediidi puhul ei tule mitte ainult trahvi, vaid ka intress on väga kõrge. Teine kõrvalmõju, mis kaasneb omavolilise arvelduskrediidi kasutamata jätmisega, on kahju, mida see tekitab teie krediidiinfolehtedele.

Arvelduskrediit ei ole siis mõeldud pikemaajalise laenamise jaoks, sest see võib olla kulukas ja pank võib igal ajal nõuda tagasimaksmist või vähendada arvelduskrediidi limiiti.

Krediidiühistud

Põhjus, miks inimesed laenavad raha oma sõpradelt ja pereliikmetelt, on see, et nad ei saa krediiti oma halva krediidiajaloo tõttu. Ilmselge võimalus on kõrge intressiga palgapäevalaen lühiajaliste hädaolukordade katmiseks. (Lühiajalisi laene ei tohiks kunagi kaaluda pikaajaliste laenude võtmiseks).

Nii et kui pangad ei saa teid aidata või teil on pikaajaline laenamine meeles, nii et alühiajaline laen ei ole lahendus, siis üks võimalus on krediidiliit. Krediidiühistu on mittetulundusühing, mis tavaliselt teenindab konkreetset kogukonda.

Krediidiühistud pakuvad oma liikmete jaoks ja nende poolt soodsaid laene, kuigi tuleb märkida, et laenuvõtjad peaksid laenama ainult siis, kui nad saavad tagasimakseid endale lubada.

Lõppeks

Laenamine sõpradelt ja pereliikmetelt võib olla ilmselge esimene lahendus. See võib kiiresti viia vaidluste ja lahkarvamusteni, mis ei põhjusta mitte ainult laenuvõtja keeldumist laenu tagasimaksmisest, vaid ka peresuhete või sõpruse purunemist ja täielikku lagunemist.

Enne kui küsite, kontrollige, kas krediitkaart, isikulaen, arvelduskrediit või krediidiühistu võiks olla esimene lahendus. Jah, te võite maksta rohkem intressi, kuid see on tõepoolest väike hind, mida maksta oma sõprade ja perekonna säilitamise eest.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x