MoneyHub

Tavalised investeerimisvead, mida vältida [Updated 2024]

Common investment mistakes to avoid

Hoolimata ajaloo õppetundidest on endiselt palju levinud investeerimisvigu, mida investorid teevad. Meie ajakohastatud 2024. aasta juhend aitab teil alustada jõuka investeerimisportfelli loomist.

Mis puudutab investeerimist, siis keegi ei ole täiuslik,isegi mitte Warren Buffett.

Saabuvad võidud ja investeeringute väärtus suureneb. Selleks tuleb teistelegi kahjusid tekitada.

Kuid investorid teevad aktsiatega kauplemisel mitmeid standardseid vigu. Nad võivad teha mitu korraga või ainult ühe, mis võib nende investeerimisportfelli hävitada.

Mis veelgi hullem, mõned investorid teevad korduvalt sama viga ega õpi oma varasematest vigadest kunagi.

Kui lisada koronaviiruse pandeemia, siis investorite tehtud vead saavutasid uued madalseisud, sest inimesed sattusid paanikasse javõib-olla müüsid liiga vara või ei ostnud piisavalt kiiresti.

hea uudis on see, et investorid saavad enamikku neist vigadest vältida, kui nad astuvad tagasi ja tuvastavad, mida nad igas peatuses teevad. Loodetavasti väldivad nad oma olemasolevate investeeringute saboteerimist ja tuginevad neile, kui nad suunduvad (loodetavasti) jõukasse 2021. aastasse.

12 tavalist investeerimisviga, mida vältida

1. selgete investeerimiseesmärkide puudumine

Enamiku investorite jaoks ei ole see probleem – nende investeerimise eesmärk on saada pensionipõlves stabiilset sissetulekut. Enamik pensionifonde on loodud töötajate poolt või neid haldavad maaklerid.

Aga mis siis, kui te ei säästa pensionile minekuks? Võib-olla soovite säästa ühekordse ostu või sissetuleku jaoks.

Ükskõik, milline on teie investeerimiseesmärk, veenduge, et te sellest kinni peate. Investeerimise põhjuste muutmine tähendab, et teete lühiajalisi otsuseid, mis mõjutavad teie investeeringuid.

Näiteks ärge investeerige pikaajaliselt, kui kavatsete raha kasutada paari aasta jooksul.

2. Piisavalt mitmekesistamata jätmine

Investeeringute mitmekesistamine tähendab, et teie kapital on hajutatud täiesti erinevatesse varaliikidesse – sularaha, võlakirjad, aktsiad, kinnisvara, kaubad, P2P ja isegi väärismetallid ja kollektsiooniobjektid, nagu kunst ja autod.

Põhjendus on lihtne. Kui ühe vara väärtus langeb, ei tähenda see veel, et teised varad langevad. Seega, kui aktsiaturul peaks toimuma langus, siis saavad investorite muud varad säilitada oma tootluse määra muude investeeringute kaudu.

Mõned varad töötavad isegi vastupidiselt: Ajalooliselt on võlakirjadel paremini läinud, kui aktsia on langenud ja vastupidi. Probleem on selles, et enamik investoreid ei mitmekesista piisavalt.

3. Kõrge hinnaga ostmine ja madala hinnaga müümine

Enamiku investorite instinktid ütlevad neile, et nad omandavad aktsiaid pärast päeva või nädalat, kus nad on hästi läinud (oodates, et näha, kas tegemist on hea tehinguga). Aktsiad on viimases kvartalis tõusnud protsendi võrra, seega peab neid tasuma osta.

Kahjuks tähendab see, et investor ostab kõrgelt.

Teise võimalusena on investorid sageli instinktiivseltmüüa kui nende investeeringud hakkavad kiiresti vähenema; Nad satuvad paanikasse ja hakkavad oma aktsiaid müüma.

Nüüd müüvad nad aga siis, kui nende investeeringud on kõige madalamal tasemel.

Ostmine siis, kui aktsiate hinnad on kõrged, ja müümine siis, kui need on madalad, on kindel viis investorite portfellide hävitamiseks.

Kõige parem on osta iga nädal või kuu veidi ja vajadusel müüa ainult siis, kui seda on vaja.

4. Keskmine vähendamine, mitte keskmistamine ülespoole.

Keskmistamist kasutavad investorid tavaliselt oma vigade varjamiseks. Näiteks kui investor ostab aktsiaid hinnaga 2,50 eurot ja see langeb 1,25 eurole, hakkab ta selle languse mõju vähendama, ostes rohkem samu aktsiaid uue madalama hinnaga 1,25 eurot.

See on nüüd aga viga viga järel suurenenud. Tulemuseks on see, et investor on ostnud aktsiaid 2,50 euroga ja rohkem 1,25 euroga, mis alandab aktsia keskmist hinda. Seega muudab see nende kahjumi “paberil” palju väiksemaks.

Siiski on nad visanud head raha halva järele ja uputanud veel rohkem raha sellesse, mis on kahjumlik kauplemine.

Selle asemel, et keskmistada alla, peaksid investorid keskmistama ülespoole – ostes aktsiaid alles siis, kui need hakkavad liikuma investori poolt oodatud suunas.

5. Liiga palju ja liiga tihti kauplemine

Mitmed investorid hakkavad nautima investeerimise “mängu” ja mängivad investeeringutega väljaspool oma mugavustsooni.

Probleem seisneb selles, et suurema arvu aktsiate ostmine ja müümine toob kaasa rohkem tehingutasusid.

Olenemata sellest, kas investor kasutab maaklerfirmat või investeerib ise, hakkavad tehingutasud iga kord, kui investeeringut ostetakse ja müüakse, vähendama teenitud kasumit (kui see on olemas).

Alati on parem teha mitmekesine plaan ja jätta see vastavalt oma investeerimiseesmärkidele.

6. Reageerimine meedia spekulatsioonidele

Meedia naudib dramaatikat ja investeerimisvõimaluse ülespuhumine või paanika kaotuste pärast köidab nende publikut rohkem.

Kas nad veenavad teid, et investeering on kindel asi, või siis järgmisel päeval, et aktsiaturg on tabanud apokalüptiline õudusunenägu.

Tavaliselt ei ole kumbki neist tõsi.

Jääge rahulikuks ja ettevaatlikuks. Ärge langege meedia hype’ile; uurige oma investeeringuid analüüsides.

7. Järgides seda, mida teised teevad

Tavaliselt saab enamik investoreid investeeringust teada, kui see on hakanud hästi toimima.

Nagu eespool öeldud, kui meedia sellest teada saab, hakkavad nad levi, kui kuumad on aktsiad ja kõik peaksid võimalusest kinni hüppama.

Kahjuks on aktsiate väärtus selleks ajaks saavutanud tipptaseme. Nagu kõrge ostuosa puhul, muutub investeering ülehinnatud ja hakkab väärtuses langema, kui hype on möödas.

8. Saagise tagaajamine

Investoritel on alati kiusatus süveneda sellesse investeeringusse, mis juhtus eelnevatel aastatel parima tootlusega olema.

Kui nad näevad sarnast tüüpi investeeringut, hüppavad nad sellesse.

See strateegia on aga mitmel põhjusel vigane. Varasemad tulemused ei näita kunagi tulevast tootlust. Mida suurem on tootlus, seda suurem on ka risk.

Oletame, et hüppate sarnase investeeringu juurde, mille lühiajaline tootlus on suurem. Sellisel juhul on suurepärane võimalus, et järgmine aasta on halvem, kui investoril juba on. Seejärel peab investor müüma, mis tähendab, et ta peab maksma rohkem tehingutasusid väga volatiilsete aktsiate eest.

9. Püüdes turgu ajastada

Keegi ei oska arvata, kas turg tõuseb või langeb. Isegi mitte Warren Buffet.

Aktsiaturul on nii palju igapäevast volatiilsust, et arvata, mis juhtub, on praktiliselt võimatu.

Püüdmine arvata, mida turg teeb, võib olla investori investeeringu jaoks mitte ainult katastroofiline, vaid see toob kaasa ka rohkem tehingutasusid.

10. Nõuetekohase hoolsuskohustuse täitmata jätmine

Kas see on meedia või artikkel, mida olete lugenud võimalike investeeringute kohta, ei tähenda, et peaksite oma raha sinna paigutama.

Kui artiklites ja meedias mainitakse investeerimisvõimalust, on see tõenäoliselt pärit investeerimisnõustajatelt, kellel on oma rahaline huvi konkreetse investeeringu reklaamimiseks.

See ei tähenda, et investeering on ülehinnatud. See tähendab, et investorid peaksid tunnustama võimalust ja tegema oma hoolsuskohustusi.

ole ettevaatlik Võtke aega, et enne investeerimist põhjalikult uurida investeerimisprospekti või investeeringut pakkuvat ettevõtet.

11. Ei kaaluta piisavalt alternatiivseid investeeringuid

Tavaliselt pakutakse alternatiivseid investeeringuid ainult institutsionaalsete ja väga varakate investorite kaudu, kuid nende populaarsus kasvab jätkuvalt ja nüüd on need ka jaeinvestorite (eraisikute) portfellides.

Alternatiivsed investeeringud ei korreleeru tavaliselt aktsiaturuga, mis tähendab, et nad mitmekesistavad portfelli ja aitavad vähendada aktsiaturu volatiilsust.

Nagu iga investeeringu puhul, ei ole ka alternatiivide tootlus garanteeritud. Siiski on potentsiaali, et see oleks suurem kui traditsiooniliste investeeringute puhul.

Alternatiivsete investeeringute pooldajad väidavad, et nende portfellid pakuvad potentsiaalselt kõrgemat tootlust, mis oli kuni suhteliselt viimase ajani kättesaadav ainult institutsioonidele.

12. Lase emotsioonidel end segada

Investeerimisportfelli hävitamise põhjus number üks on emotsioonid. Eeldus, et hirm ja ahnus valitsevad turgu, on õige. Vt “ahnus on hea.

Investorid ei tohiks siiski lasta ahnusel oma otsuseid kontrollida.

Selle asemel peaksid nad seadma prioriteediks pikaealisuse kuisuurema kapitalisatsiooniga aktsiad annavad tavaliselt keskmiselt 10% ajaloolise tootluse.

Pikema aja jooksul ei tohiks portfelli tootlus oluliselt erineda nendest ajaloolistest keskmistest näitajatest.

Kannatlikkus on voorus, mis teenib investoreid hästi, mitte neid, kes tegutsevad emotsionaalselt ja irratsionaalselt, nagu eespool mainitud põhjustel.

Lõppeks

Vead on investeerimisprotsessi õppimine.

Kui te saate teada, milliseid neist investori poolt toime pandud vigadest on parem, aitab see vältida nende uuesti tegemist.

Et vältida investeerimisel samade vigade ja eksimuste tegemist, peaksid investorid koostama investeerimisstrateegia ja jääma selle juurde.

Kui nad soovivad otsida riskantsemaid või kõrge tootlikkusega investeeringuid, tagage, et neil on juhtivast portfellist eemal veidi kõrvalraha.

Ärge kunagi kasutage vahendeid juhtivast portfellist. Ja olge valmis kaotama osa neist kõrvalfondidest.

Kui te järgite neid samme, siis väldite aja jooksul enamikku neist tavalistest investeerimisvigadest.

Kavandage lihtne kurss ja jääge selle juurde läbi lühiajaliste kasumite ja languste. Pikemas perspektiivis tasub see ära.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x