MoneyHub

Mis on võlgade konsolideerimine?

võlgade konsolideerimine

Kui teil on palju erinevaid võlgasid ja te muretsete nende igakuise tagasimaksmise pärast, on võlgade konsolideerimine just teie jaoks. Võlakonsolideerimislaenud võivad konsolideerida teie olemasolevad võlad paremini hallatavaks igakuiseks makseks.

Mis on võlgade konsolideerimine?

Võlgade konsolideerimine on siis, kui laenuvõtjal on olemasolevad võlad ja kohustused ning ta soovib laenata nende võlgade tagasimaksmiseks sama samaväärse summa ja asendada need ühe tagasimaksega.

Mitu võlga asendatakse siis ühe uue, suurema, kuid paremini hallatava võlaga. Uus võlg pakub laenuvõtjatele tavaliselt madalamat intressimäära ja väiksemat igakuist tagasimaksesummat.

Laenuvõtjad kasutavad võlgade konsolideerimist eri tüüpi võlgade, sealhulgas krediitkaardivõlgade, õppelaenu võlgade ja olemasolevate isiklike laenude võlgade haldamiseks. Tavaliselt on võlakonsolideerimislaenud tagatiseta.

Kuidas võlgade konsolideerimine toimib

Kui teil on krediitkaartide, kauplusekaartide, autorendilepingute, arvelduskrediidi ja laenude saldod, siis teete tõenäoliselt mitu igakuist tagasimakset erinevate määrade ja summadega. Võlakonsolideerimislaen aitab laenuvõtjatel konsolideerida oma võlad üheks igakuiseks tagasimakseks fikseeritud intressimääraga.

Võla konsolideerimine võib olla hädavajalik, kui laenuvõtjad otsivad võimalusi mitte ainult oma laenukulude vähendamiseks, vaid ka stressi kõrvaldamiseks oma igakuise eelarve arvutamisel, mis kulub erinevate võlgade tagasimaksmiseks kuu eri päevadel.

Võla konsolideerimine tähendab, et kõik olemasolevad võlad makstakse tagasi ja seejärel makstakse igakuiselt ainult ühele laenuandjale ühte summat.

Kuna laenuvõtjad maksavad igakuiselt ainult ühe summa ühelt laenuandjalt, võrreldes mitme võla tagasimaksmisega, on igakuised tagasimaksed tavaliselt väiksemad kui 4-5 võla korraga tasumine, mis võimaldab laenuvõtjatel kasutada säästetud lisasummat muudel eesmärkidel, näiteks säästmiseks või muude võlgade tasumiseks.

3 põhjust, miks konsolideerida oma võlg

Kui võlgade konsolideerimine tundub teile atraktiivne, siis enne konsolideerimist on kriitiline kaalute, mis on teie jaoks kõige olulisem:

1# Laenuvõtmise üldkulude vähendamine

Laenu võtmine mitmetelt laenuandjatelt erinevate intressimääradega tähendab, et võlg võib muutuda astronoomiliseks. Võlgade konsolideerimine tähendab ainult ühte intressimäära, mis on tavaliselt madalam kui teie paljude võlgade puhul.

2# Igakuiste tagasimaksete vähendamine

Kui laenuvõtjal on ainult üks soodsama intressimääraga võlg, tähendab see, et tema igakuised tagasimaksed on väiksemad, mis aitab tal vabastada vahendeid säästmiseks või muude laenuga hõlmamata võlgade tasumiseks.

3# Kõigi olemasolevate võlgade koondamine ühte igakuisse maksetehingusse mugavuse huvides

Mitu võla tagasimakset tähendab mitut maksetähtaega. Võlgade tagasimaksmise tagamine on positiivse krediidiskoori säilitamiseks hädavajalik. Kui te seda ei tee, tekitab see raskusi, kui püüate tulevikus laenu saada. Võlgade konsolideerimine tähendab ainult ühte makset, mis kaotab stressi, et ei pea iga kuu meeles pidama, et tuleb maksta.

Võlakonsolideerimislaenud võivad olla palju odavamad ja kergemini igakuiselt tagasimakstavad kui krediitkaardid, ning need pakuvad selget maksestruktuuri, millal tuleb maksta ja millal summa kustutatakse.

Kahjuks ei saa halva krediidiskooriga inimesed tõenäoliselt konkurentsivõimelist laenuintressi. Võimalik alternatiiv on kaaluda krediidiühinguga liitumist või palgapäevalaenu võtmist. Paljude jaoks on need teretulnud võimalused.

Ebasoodsa krediidireitinguga inimesed võidakse siiski vastu võtta, sõltuvalt sellest, millist krediidiagentuuri laenuandja otsustab kasutada.

Seega on enne võlakonsolideerimislaenu taotluse esitamist tõenäoliselt hea mõte kõigepealt kontrollida oma krediiditulemusi mitmest krediidiasutusest, et teada saada, kas teid tõenäoliselt võetakse vastu või mitte.

Teades, millised laenuandjad on andnud soodsa skoori, saate määrata, millistele laenuandjatele te peaksite taotlema, suurendades oma võimalusi saada võlakonsolideerimislaenu.

Mis on see, et ma ei saa lõpetada kulutusi?

Traditsiooniline võlanõustamine ütleb, et te ei tohiks kunagi laenata endale võlaprobleemidest väljapääsu. See jätab aga tähelepanuta erinevate võlgade erinevad kulud.

Kui on tõenäoline, et olemasolevat laenu asendavad odavamad laenuvõtmised mujalt, siis madalamad intressimäärad või vähendatud igakuine tagasimakse võivad tähendada, et rohkem teie raha läheb laenuandja intresside ja tasude asemel võla tagasimaksmiseks.

Küsimus on selles, et kunagi ei tohi laenata rohkem, et võlgadest välja tulla.

Võlakonsolideerimislaenud on seega ideaalsed, kui suudate vähendada oma kulutusi; vähendades oma kulutusi, valmistate end selleks, et kui olete lõpuks oma võla tagasi maksnud, ei pea te pärast seda uuesti laenu võtma.

Võlakonsolideerimislaenu puhul ei tohiks kunagi laenata rohkem kui võlgade summa, sest siis satute veelgi rohkem võlgadesse, isegi kui tahate meeleheitlikult minna järjekordsele puhkusele!

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x