MoneyHub

8 põhjust, miks te EI tohiks sõpradele & perele raha laenata; pere

Family saying no

8 põhjust, miks te EI tohiks sõpradele ja pereliikmetele raha laenata; pere

Pereliikmete või sõprade vahelised laenud võivad tekitada täiesti ootamatuid probleeme. Mõelge, miks te ei tohiks sõpradele ja pereliikmetele raha laenata, ning mõnel nõuandel, mis aitavad teil kahju ohjeldada, kui te siiski nõustute raha laenama.

1. Avatud tähtajalised laenud

Laenud perekonnale ja sõpradele on tähtajatu. Pooled ei jõua kokkuleppele tagasimaksetähtajas ja ei sisalda laenuintresse. laenuandjad ei tea, millal nende raha tagasi saadakse, ja laenuvõtjad ei tea, millal laenu tagasi maksta.

See jätab mõlemad osapooled ebaselgeks ja ei sea mingeid ootusi. Ebakindlus võib põhjustada stressi, sest laenuvõtja võib muretseda, et laenuandja ootab makseid, ja laenuandja muretsema, millal talle tagasi makstakse. Kui ma laenasin raha pereliikmele, lükkas see minu otsuse maja ostmise kohta edasi.

Pro nõuanne: Kui peate laenama raha pereliikmele või sõbrale, andke neile laenu tagasimaksmise ajakava ja ajakava. Ajagraafik annab lõpliku tähtaja laenu täielikuks tagasimaksmiseks ja ajakava annab neile suunised igakuiste maksete tegemiseks. Näiteks: “Jaan, ma laenan sulle hea meelega selle raha, kuid pean selle 31. detsembriks tagasi maksma. Kui sa suudad mulle igakuiselt 200 eurot maksta, on laen detsembri lõpuks tagasi makstud.”

2. Laenud ei ole prioriteediks

Millega avatud laenu, võib laenuvõtja olla sunnitud mõistma, et laenu tagasimaksmine on hädavajalik. Ilma tähtajatult muutub laenu tagasimaksmine laenuvõtja viimaseks prioriteediks. Laenuvõtja ei pea laenu tagasimaksmata jätmise eest kandma mingeid tagajärgi, nagu hilinenud maksed, kõrgemad intressitasud või negatiivne mõju krediidiskoorile. Ilma trahviohuta ei ole laenuvõtjal motivatsiooni laenu tõsiselt võtta või selle tagasimaksmist kiirustada.


Pro nõuanne: Rääkige oma sõbra või pereliikmega ja andke talle teada, et selle laenu tagasimaksmine peab saama prioriteediks. Määrake tagasimaksmise tähtaeg, et tagada mõistmine.

3. Raha on raske tagasi küsida.

Sõbralt või pereliikmelt laenu tagasimaksmist nõuda võib olla keeruline. Tõenäoliselt hoolib laenuandja laenuvõtjast ja ei soovi, et laenuvõtja tunneks end ebamugavalt. Laenuandja võib jätkuvalt muretseda laenu tagasimaksmise pärast ja seega sulgeda laenuvõtjaga suhtlemise osaliselt või täielikult, et vältida laenust rääkimist. Laenuvõtja satub segadusse ja see võib tekitada haiget tunnet.

Pro nõuanne: Kui olete juba laenanud raha sõbrale või pereliikmele ja teil on raske raha küsida, võtke aega, et laenuvõtjaga rääkida, et olukord lahendada. Kui mul oli raskusi oma pereliikmetega laenu tagasimaksmisest rääkimisega, siis pakkusin otseste küsimuste esitamise asemel õrnu meeldetuletusi laenu kohta. See muutis arutelud lihtsamaks ja vähem ähvardavaks.

4. See võib muuta perekondlikud kohtumised ebamugavaks

Olen laenanud raha pereliikmele ja olen ka laenanud raha pereliikmelt. Mõlemas stsenaariumis olid perekondlikud koosviibimised väga ebamugavad. Ma tundsin end ebamugavalt selle inimese läheduses, kes mulle raha laenas. Samuti oli ebamugav olla teiste pereliikmete läheduses, kes teadsid laenudest.

Keegi ei taha rääkida laenust või rahast või isegi millestki, mis maksab raha, sest siis võivad inimesed imestada, miks keegi ei ole laenu tagasi maksnud.

Pro nõuanne: Teie ja teine pool jõudsite laenu osas eraviisiliselt kokkuleppele. Kumbki osapool ei tohiks end ebamugavalt tunda, kuid kui perekondlikud koosviibimised tunduvad ebamugavatena, hoidke asjad kergekaalulisena ja suunake vestlused raha teemast eemale.

5. Laenuvõtja küsib rohkem

Kui olete sõbrale või pereliikmele raha laenanud, võib see inimene tagasi tulla, kui ta vajab rohkem raha. Lisaks võivad ka teised sõbrad ja pereliikmed küsida teilt laenu.

Pro nõuanne: Ärge muutuge oma pere- ja sõpruskonnas laenuandjaks. Te ei tohiks kunagi olla pidevas laenamise seisundis.

6. Raha laenamine soodustab ainult suuremat sõltuvust

Kui laenate raha sõpradele või pereliikmetele, annate neile lihtsa väljapääsu nende finantsprobleemidest, selle asemel et aidata neil oma probleeme lahendada.

Näiteks võib teie nõbu paluda raha, et tasuda oma krediitkaardiarve, kuid ta vajab abi, et õppida, kuidas eelarvet koostada. Sellises olukorras keelduge laenust, kuid pakkuge oma nõbule abi eelarve koostamisel või otsige alternatiivseid sissetulekuvorme.

Pro nõuanne: Pange oma sõbrad või pereliikmed olukorda, mis parandab nende finantsolukorda ja arusaamist raha juhtimisest, et aidata neid.

7. Laenuvõtja võib raha vajada

Te soovite oma raha tagasi saada, kuid te võite oma raha ka vajada. Mis siis, kui te kaotate töö ja teil ei ole sissetulekut? Mis siis, kui te kulutate kogu oma hädaolukorra fondi uue töökoha otsimiseks? Mis siis, kui teil on vaja oma lastele toitu lauale panna ja laenu tagasimaksmine on vahe, kas hoida oma maja või minna sundvõõrandamisele? Teie ja teie pere peaksite laenu õigeaegselt tagasi saama, et vältida katastroofi teie ja teie pere jaoks.

Pro nõuanne: Kui teil on aimu, et võite kaotada oma töö või et ees ootab mingi isiklik rahaline langus, ärge laenake raha pereliikmetele või sõpradele. Öelge neile ausalt, et teie rahaline olukord on ebakindel ja te ei saa raha säästa.


8. Sa võid kaotada nii raha kui ka pereliikme

Nagu Shakespeare kirjutas: “Sest laen kaotab sageli nii iseennast kui ka sõpra.” Kui laenate raha sõbrale või pereliikmele, siis olge ettevaatlik, et te ei pruugi oma raha tagasi saada ja teie suhe ei pruugi kunagi normaliseeruda. See tekitab pingeid teie ja laenuvõtja vahel ning võib põhjustada süütunnet, kahetsust ja viha.

Pro nõuanne: Raha laenamise või laenamise üle peetava esmase arutelu käigus tuleks arvestada, et teie suhe võib kahjustada. Näiteks: “Liisi, ma tahan aidata, kuid olen kuulnud õudusjutte sellest, kuidas pereliikmed üksteisele raha laenavad. Mida me saame teha, et meiega seda ei juhtuks?”

Viimased sõnad

Kuigi sa tahad olla hea inimene ja soovid, et su sõber või pereliige sind armastaks, ära anna talle raha, kui see on võimalik. Keelduge õrnalt laenust ja otsustage, kuidas oma lähedasi kõige paremini aidata, selle asemel et neid aidata.

Mõnikord tähendab kellegi armastamine seda, et teete midagi, mida ta ei taha, ja ta võib olla pettunud või vihane.Keelduge õrnalt laenamisest ja otsustage, kuidas kõige paremini aidata oma lähedasi, selle asemel et neid aidata. Aga kui teil on nende parimad huvid meeles, võite olla rahulikumad, teades, et te ei sea oma suhteid ohtu.

Kui te saate endale lubada raha laenamist pereliikmele või sõbrale, pidage avatud ja ausat vestlust, et arutada võimalikke probleeme laenu andmisega. Enamasti on selliste isikulaenu saab kiiresti lahendada ausa aruteluga.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x