MoneyHub

Kuidas säästa raha majapidamiste kommunaalarvete pealt

person calculating their household bills

Kuidas säästa raha majapidamiste kommunaalarvete pealt

Kuidas saate kiiresti vähendada oma igakuiseid kulutusi.

Talv on varsti käes ja paljud pered üle kogu riigi hakkavad muretsema selle pärast, kuidas kõrged energiaarved on ja elukallidus läbi talve.

Majapidamiskulud, nagu elekter, gaas, vesi, lairibaühendus, autokindlustus ja mobiiltelefonid, võtavad suurema osa meie kodumajapidamise eelarvest.

Selle asemel, et oodata järjekordset talve, mil hinnad paratamatult tõusevad, on nüüd aeg teha kokkuvõte ja kaaluda, kuidas saaksime säästa enne talve saabumist.

Järgides neid lihtsaid nõuandeid, saate säästa raha ja energiat!

Elektri- ja gaasikulud

Energiapakkuja vahetamine on lihtsam, kui te arvate.

Lihtsaim viis uurida ja võrrelda alternatiivsete tarnijate lepinguid ja hindu on vaadata, milline pakkumine sobib teie kodu energiatarbimisele, kasutades selleksVõrdlusveebid nagu Võrdle hinnata kõiki Eesti energiatarnijaid.

Samuti avati alates 1. jaanuarist 2013 Eesti elektriturg konkurentidele. Energiatarnijad peavad hindu alandama, et säilitada konkurentsivõime, sest kardavad kaotada oma kliendibaasi.

Vastavalteesti.ee portaal, peate oma praegusele energiatarnijale teatama sellest vaid ühe kuu aega, kui olete leidnud soodsama alternatiivi. Selle käigus saate salvestada sadu eurosid aastaskuu aja jooksul.

Tänu tarnijate vahetamise lihtsusele ja konkurentsivõimelisele turule saavad Eesti majapidamised oma elektriarvete pealt kokku hoida.

Teine ilmne viis energiaarvete kokkuhoiuks on kasutada vähem energiat. Ühendkuningriigi Energy Saving Trusti veebisaidil on palju nõuandeid ja ideid. (inglise keeles) nutikad viisid, kuidas oma kodus igapäevaselt energiat säästa.

Soovitusi on näiteks seadmete väljalülitamine selle asemel, et jätta need ooterežiimile, veekeetja täitmine ainult vajaliku veega, kütte väljalülitamine, kui keegi ei viibi kodus, ja veesäästliku dušikausi paigaldamine.

Kodutelefoni ja lairibaühenduse lepingud

Nagu elektrimüüjate puhul, saab majapidamiskulusid vähendada tänu kodu ja lairibaühenduse kulud.

Telekommunikatsiooniettevõtted pakuvad sageli soodustusi, kui võtate telefoni- ja internetipaketid koos. Paljud pakuvad veelgi suuremaid soodustusi, kui nad kaasavad ka mobiiltelefonipaketid.

Mobiiltelefoni tasud

Paremini sobiva mobiiltelefonilepingu omamine on üks võimalus, kuidas Eesti tarbijad saavad säästa oma mobiilsidekulud.

Üks võimalus on võtta mobiiltelefonipakett osana lairibaühenduse või TV-paketist. Teine soovitus on jagada andmepaketti oma perega, kasutades mobiiltelefoniteenuse pakkujat.

Samuti võite paluda oma mobiilioperaatoril eraldada igale pereliikmele teatud protsendi oma andmesidest, tagades, et nad ei kasuta liiga palju.

Paljud mobiiltelefoni kasutajad unustavad välismaale minnes oma rändlusandmed välja lülitada. Välismaal vähendatakse pakendipiiranguid. Teised esitavad samu andmeid teatavate Skandinaavia, Balti ja ELi riikide kohta. (Märkus: kuna Ühendkuningriik lahkus EList, on rändlusteenuse andmeside nüüd sarnaste kuludega nagu teistel kolmanda maailma riikidel).

Kui teie mobiiltelefonileping hakkab lõppema, tasub võrrelda erinevate teenusepakkujate hindu ja selgitada välja, kui palju saaksite säästa, kui vahetaksite oma andmeside-, kõne- ja tekstisõnumite kasutamisele paremini sobivat lepingut.

Kui te ei soovi teenusepakkujat vahetada, võite kontrollida, mida pakub konkurent, ja paluda oma praegusel teenusepakkujal pakkuda sama pakkumist või lahkuda. Tõenäoliselt pakuvad nad teile allahindlust.

Vee kasutamine

Veemõõtja aitab majapidamistel jälgida oma tarbimist ja seda, kui palju nad kasutavad või raiskavad vett.

Veemõõtjad ei pruugi säästa teile rohkem raha kui traditsioonilised veemäärad. Samas võivad veemõõtjad olla kasulikud, kui vett ei kasutata päeva jooksul.

Sõltumata sellest, kas majapidamistel on veemõõtja või mitte, on veekasutuse vähendamine kasulik. Jällegi, Ühendkuningriigi Energy Saving Trust’i veebisait pakub palju nõuandeid inglise keeles. Nende hulka kuuluvad kraani sulgemine hambaid pestes, duši all käimine vannide asemel ja pesumasina kasutamine ainult täiskomplektiga.

Auto kütus ja kindlustus

Pidevalt kasvavate kütusehindade tõttu on mõistlik planeerida, millal te tankite ja otsite kõige madalamaid kütusehindu.

Autokulude vähendamiseks on ka muid nõuandeid, mida tuleks arvesse võtta. Proovige muuta oma sõidustiili, mis aitab teil samuti kütust ja raha säästa. Keskmine juht võiks rohkem kütust säästa, kui ta ei kiirendaks nii kiiresti, väldiks tarbetut pidurdamist või vahetaks käiku veidi varem.

Mis puudutab autokindlustust, siis kaaluge kindlustusmakse tasumist ühe aastamaksena, mis võib säästa rohkem kui igakuised maksed. Tehke alati ka ostud, et leida kõige taskukohasem variant, mis vastab teie vajadustele.

Lisaks võib teise maakonna kaskokindlustuse valimine olla odavam kui teie oma, näiteks kui te elate Harjumaal. Nii et vaadake ringi teistes maakondades!

Selle põhjuseks on see, et mõned kindlustusandjad seostavad kolmanda osapoole kindlustuspoliisid kõrge riskiga sõidukijuhtidega, kes otsivad võimalikult odavat kindlustuskatet, küsides madalama kindlustuskatte eest rohkem tasu. Näiteks tasub kaaluda kasutuspõhise kindlustuse sõlmimist Eesti ettevõtte Cachet kaudu, kui kasutate autot harva..

Lõppeks

Need lihtsad näpunäited, mis hõlmavad parema energia- ja telefonipaketi valimist või autojuhtimise muutmist, võivad teie aastaseid majapidamiskulusid sadu eurosid vähendada.

Jah, suvi on kohe nurga taga. Kuid enne kui me seda märkame, saabub taas talv, mis toob kaasa majapidamiste kommunaalarvete suurenemise.

Selle asemel, et oodata, võtke vajalikud meetmed lepingute, kasutuse ja kindlustuse läbivaatamiseks, et aidata igal aastal hinnatõusu mõju leevendada.

Kuidas olete suutnud säästa kodumajapidamise kommunaalarvete pealt?

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x