MoneyHub

Kinnisvarainvesteeringud

property investing

Kui kaalute kinnisvarainvesteeringuid, peate arvesse võtma teatud tegureid, enne kui otsustate, kas see on teie jaoks mõistlik investeering.

Lühidalt millest tuleb juttu:

 • Mis on kinnisvarainvesteeringud?
 • Oma uurimistöö tegemine
 • Seotud kulude mõistmine
 • Kolm kinnisvarainvesteeringute võimalust

Kui investeerite kinnisvarasse, on teatud tegureid, mida peate arvestama, enne kui otsustate, kas see on mõistlik investeering.

Asukoht, turu nõudlus ning hooldus- ja remondikulud on muude tegurite hulgas, mida kinnisvarasse investeerimisel arvesse võtta.

Siiski võib kinnisvara üürimisse investeerimine olla keerulisem kui lihtsalt ostmine hilisemaks edasimüügiks. Üürileandjaks saamine nõuab suuremat pühendumist – iganädalaselt, kui mitte igapäevaselt.

Kuid kinnisvarahindade kasvugakeskmiselt 11%, pandeemia valguses oli kasv veelgi kiirem, on tulu investorite jaoks liiga ahvatlev.

Enne kinnisvarainvesteeringutesse sukeldumist on siin kokkuvõte sellest, mida teada ja mõista.

Mis on kinnisvarainvesteering?

Kinnisvarainvesteeringud hõlmavad kinnisvara ja kinnisvara ostmist, omamist, haldamist, rentimist ja müüki kasumi saamiseks.

See on kinnisvara ostmine, olgu selleks siis majad, korterid, kortermajad, ärikinnisvara, bürood või maa. Ja te ostate seda, et saada lõpuks kasumit.

Kinnisvaraturu uurimine

Kinnisvarainvesteeringuid kaaludes veenduge, et te tunnete turgu.

Näiteks peate te teadma, kui palju on kinnisvara väärt. Uurige, mis on teiste võrreldavate kinnisvaraobjektide müügihind selles piirkonnas. Helistage kinnisvaramaakleritele, kes tegelevad konkreetsete kinnisvaraobjektide müügiga, et uurida, kui kaua need on olnud turul saadaval nende praeguse hinnapakkumise juures.

See annab teile ülevaate kinnisvara turunõudlusest, mis aitab otsustada, kas tegemist on mõistliku investeeringuga, ning lisaks sellele saate teada, kui palju ruumi teil võib olla hinnaläbirääkimiste pidamiseks.

Pärast teadmiste omandamist kinnisvara ostmise kohta peate uurima kohalikku üüriturgu. Peate kaaluma sarnaseid kinnisvaraobjekte, mida soovite osta ja küsima:

 • Mis on kohalikud rendihinnad?
 • Mida maksavad praegused üürnikud (kui see on asjakohane)?
 • Kas sellise kinnisvara järele, mida soovite osta üürimiseks, on nõudlus?
 • Millist tüüpi üürnikud otsivad teie kinnisvaratüüpi?

Kui te kaalute investeerimist korterikompleksi. Sellisel juhul peaksite võtma ühendust praeguse kinnisvarahaldusfirmaga ja küsima järgmist:

 • Kas ja kui kauaks jäävad korterid vabaks?
 • Kui kaua võtab vaba korteri täitmine aega?
 • Üürniku tavapärane rendilepingu pikkus.
 • Ja mida üürnikud saavad (mitu magamistuba, vannituba, mugavused, kas nad maksavad kommunaalarved või teeb seda majaomanik)?

Uurige teisi võrreldavaid kinnisvaraobjekte naabruses ja kontrollige, kas saate lisateavet. Siis saate aru, millist mõistlikku üürihinda võite eeldatavasti küsida, et tagada teile kõige optimaalsemad üürnikud (need, kes maksavad õigeaegselt või ei tekita kinnisvarale suurt kahju).

Turu-uuringute tegemata jätmine võib see viia selleni, et küsite liiga kõrget üüri, mis omakorda suurendab tühjade korterite arvu ja viib väljatõstmisteni. Teise võimalusena küsite liiga vähe ja mitte ainult ei alanda oma kasumit, vaid tõenäoliselt meelitate ligi ka vähem soovitava kvaliteediga üürnikke.

Kõigi kulude ja väljaminekute mõistmine

Kinnisvarainvesteeringutega kaasneb palju eelarvestamist. Te peate teadma, mida te saate endale lubada seoses hüpoteegi, intressimäärade ja kinnisvara ostmisega seotud tavapäraste kuludega.

Lisaks peate arvestama ka jooksvate hoolduskuludega (pluss võimalike esmaste remonditööde kulud).

Näiteks:

 • basseini puhastamine (vajaduse korral)
 • maastikuarhitektuur ja haljastuse hooldus
 • kommunaalkulud
 • haldustasud
 • turvalisus
 • muud prognoositavad kulud, nagu “kulumine”

Kui seda tundub liiga palju, konsulteerige teiste kinnisvarainvestoritega või konsultandiga, kes saab enne kinnisvara ostmist välja arvutada prognoositavad kulud.

Kolm kinnisvarainvesteeringu võimalust

Renditav kinnisvara

Üürikinnisvara omamine võib olla suurepärane võimalus kinnisvarainvestoritele, kellel on renoveerimisoskused ja kannatlikkust üürnike haldamiseks. Selline investeerimisstrateegia nõuab siiski märkimisväärseid kapitalireserve, et rahastada esialgseid hoolduskulusid ja katta tühjade kuude kulusid.

Näiteks võib üürnike ja nende nõudmiste haldamine muutuda üsna tüütuks. Kui kinnisvara vajab kulumise või kahjustuste tõttu rohkem hooldust, mõjutab see teie kasumit. Pealegi on oht, et te ei saa üüritulu, kui kinnisvara jääb üürnike otsimise ajal tühjaks.

Kui teil on regulaarsed üürnikud, saate stabiilse renditulu, mis suurendab teie tulu. Kinnisvarahinnad tõusevad üldiselt aja jooksul, nii et kui soovite müüa kümme aastat hiljem, tasub see investoritele korraliku summaga.

Kinnisvara edasimüümine

Kinnisvara edasimüümine on mõeldud investoritele, kellel on märkimisväärne kogemus kinnisvara hindamises ja renoveerimises. Ostmine edasimüümise eesmärgil nõuab algkapitali ja võimet teostada renoveerimistöid või juhtida teisi selle tegemisel.

Kinnisvara edasimüüjad erinevad ostjatest üürileandmise eesmärgil. Edasimüüjad püüavad osta alahinnatud kinnisvara, mida nad müüvad kasumlikult edasi vähem kui kuue kuu jooksul.

Tavaliselt ostavad nad kinnisvara, millel on teatav potentsiaal, ja lisavad sellele seejärel lisaväärtust, renoveerides seda (lisades kütte, paigaldades uued köögi- ja vannitoaseadmed jne).

Siiski üks hoiatus.

Edasimüüjad, kes ei suuda kinnisvara kiiresti müüa, võivad sattuda raskustesse, kui neil pole piisavalt vaba raha, et omada kinnisvara seda välja üürimata.

Näiteks kinnisvaraturu kriisi ajal võivad hüpoteegi maksed ja ülalpidamiskulud tühjendada teie kapitalireservi, kui te hoiate kinnisvara, mida te ei saa müüa. Nad kõik vajavad hooldust ja kinnisvarainvestorid peavad jätkama hüpoteekide maksmist, mis toob kaasa rängad kahjumid.

Kinnisvara edasimüüjad ei rendi seda välja. Nad lihtsalt ostavad piirkondades, kus toimub parenemine või arendus ja ootavad, et turu hinnad tõuseks. Nad ootavad hetkeni kui saavad piisavalt kasumit ja siis müüvad. See strateegia nõuab väikest hooldust, kuid kinnisvaraflipperitel peab olema piisavalt raha, et tagada hüpoteegimakseid.

Online kinnisvarainvesteeringute platvormid

Kinnisvarainvesteeringute platvormid on mõeldud investoritele, kes soovivad liituda teistega, et investeerida suurtesse äri- või elamutehingutesse. Investeerimine toimub veebipõhiste kinnisvara P2P-platvormide või ühisrahastuse kaudu. Nagu iga P2P-platvorm, nõuab see investeerimist kapitali, kuigi vähem, kui on vaja, et osta kinnisvara otse.

Veebipõhised P2P-platvormid ühendavad kinnisvarainvestorid, kes soovivad kinnisvaraarendusprojekte rahastada, kinnisvaraarendajatega.

Kinnisvarainvesteeringute veebipõhised platvormid võtavad haldustasu. Erinevalt kinnisvara otsesest ostmisest saate siiski vähendada riski, kui ühendate end teiste investoritega, et osta elu- ja ärikinnisvara.

P2P kinnisvarainvesteeringute platvormid muudavad ka kinnisvaraturule investeerimise alustamise lihtsaks, nagu P2P investeerimine iseenesest.

Viimased mõtted kinnisvarainvesteeringute kohta

Olenemata sellest, kas kinnisvarainvestorid kasutavad oma kinnisvara üüritulu teenimiseks või ootavad, kuni tekib ideaalne müügivõimalus, on võimalik suurendada investeerimistulu.

Nagu iga investeeringu puhul, on ka kinnisvarainvesteeringute puhul võimalik saada kasumit, olenemata sellest, kas üldine turg on loid või õitseb. Lihtsalt veenduge, et arvutate kinnisvara ostmise ja edasimüümisega seotud kulud.

4 1 hääletada
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x