MoneyHub

Hea vein, hea kasum?

hea veini valamine klaasi

Vein on üks enim kõneainet pakkuvatest alternatiivsetest investeeringutest. Kuid kas peene veini investeerimine on võimalus jaeinvestoritele või on see vaid mõnede asjatundlike spetsialistide pärusmaa?

Vaatame lühidalt küsimusi:

  • Alustamine veiniinvesteeringutega
  • Ostmine & veini säilitamine
  • Veinikindlustus & hinnakujundus
  • Veini investeerimisfondid

Üks enim räägitud alternatiivseid investeeringuid on olnud peen vein.

Veini joomine on iidne traditsioon. Esimesed suured lääne tsivilisatsioonid võlgnesid suure osa oma edust veini kasvatamisele ja tootmisele.

Üks esimesi küsimusi, mida investorid peavad endalt küsima, on see, miks nad hakkavad investeerima veini. Kas nad tahavad saada peenveiniteadlasteks või peavad seda veel üheks alternatiivseks investeerimisstrateegiaks?

Kas veiniinvesteeringud on tõeline võimalus jaeinvestoritele või on see vaid mõne asjatundja pärusmaa?

Veini investeerimise algus

Veini investeerimine toimub kahe erineva lähenemisviisi kaudu.

Esimene neist on kas üksikute pudelite või kastide ostmine ja edasimüük konkreetset tüüpi veinist. Tavaliselt müüakse veini 3, 6, 9 või 12 pudelit.

Teine lähenemisviis on osta veiniinvesteeringute kogumispanga aktsiaid. See on julgustav viis alustada algaja veiniinvestori jaoks, sest veinitootjaid on maailmas palju.

Siiski toodavad vaid mõnisada tootjat eliitveine, mis on klassifitseeritud peenteks või sobivad alternatiivseks finantsinvesteeringuks.

Need tuntud viinamarjaistanduste aastakäigud müüvad tuhandeid ühe pudeli eest.

Miks?

Sest hea vein on Vebleni kaup, mis tähendab, et kui hind tõuseb, suureneb ka nõudlus.

Head veinid on staatuse sümbol.

Kuna kõike seda, mis läks konkreetse veini valmistamiseks, ei saa kunagi korrata, ei saa teatud ilmastikutingimusi ja tootmisaastat dubleerida tootmismeetoditega.

Need tegurid suurendavad veini kui staatusesümboli atraktiivsust.

Ostmine & veini säilitamine

Tavalist veini, mida hakkate peagi jooma, võite hoida oma koduses veinihoidlas.

Kui aga soovite veini säilitada paar aastat, peate seda hoidma optimaalses seisukorras.

Kui hoiuruum on liiga kuum, siis vein küpseb kiiremini, kui liiga külm, siis tekivad kristallhelbed.

Veini optimaalne hoiukoht on keldris või pimedas kapis või kapis. Siiski on kõige parem Veinikülmiku ostmine tõsistele veiniinvestoritele, kellel on oma kodus piisavalt hoiuruumi.

Kui nad peaksid kaaluma veinijahuti soetamist, peavad investorid arvestama selle elektrikuludega. Nad peavad elektrikulud maha arvama, kui nad arvutavad oma veiniinvesteeringute kogutulu.

Teie veini kindlustamine

Sarnaselt ehetele ja kunstile peetakse ka peenveini väärtuslikuks kaubaks.

Üks esimesi samme on võtta ühendust oma kodukindlustuse ettevõttega, et teada saada, kas teie kindlustus katab teie veinikollektsiooni.

Veinikindlustus on suurepärane võimalus kaitsta oma uut investeeringut, kui nendega peaks midagi juhtuma.

Kui kodus ladustamine ei ole võimalik, on ka muid võimalusi. Kiire “Google” leiab peagi palju veebisaite, mis on pühendatud veini säilitamisele. Veenduge, et võrdlete hindu ja arvestate ka nende maksumust.

Veinituru hinnakujundus

Veini praeguse ja prognoositava väärtuse uurimisel on kaks kriitilist näitajat, mida tuleb jälgida.

Need kaks näitajat on nappus ja reiting.

Veinikriitikud hindavad veini skaalal 1-100. 95+ veinid on suurepärase kvaliteediga.

Puuduse prognoosimine on keerulisem asi.

Piiratud toodanguga vein on hea märk sellest, et vein säilitab oma vähesuse.

Potentsiaalsed investorid peaksid uurima mitmeid neid huvitavaid veinitootjaid ja vaatama nende varasemate hinnapunktide nimekirja. Need hinnad näitavad, mida toob tulevik konkreetse aastakäigu puhul.

On olemas ka peene veini indeksid, mis sarnanevad aktsiaindeksitega. Livex on populaarne indeks, millega saab jälgida veinikollektsiooni väärtust, sealhulgas tulevasi oste.

Veini investeerimisfondid

Investorite jaoks, kes ei soovi ise veini osta või sellesse investeerida, on olemas fondid, mis teevad seda nende eest. Need veinifondid võimaldavad investoritel jaotada fondi kapitali, et saada kokkupuudet erinevate veinidega kogu maailmas.

Veini Investeerimisfond on tuntud fond. Kuna tegemist on reguleerimata ühisinvesteerimisskeemiga, sobib see siiski ainult teatavatele investorite kategooriatele

Kuid isegi kui on olemas börsil noteeritud fondid, peavad investorid siiski teadma, et nad investeerivad pikaajaliselt kõrge riskiga varasse.

Ole ettevaatlik veini investeerimisel

Vein on eriala, mis nõuab ekspertteadmisi. Kahjuks võivad hoolimatud äritavad ja otsesed pettused tabada ettevaatamatuid.

Ehtsaid kvaliteetveine on raske eristada võltsingutest ilma ekspertteadmisteta. Hiljutised meedialood on rõhutanud võltsitud veinipettused..

Pealegi on sobivad investeeringud ainult teatud veinid, mis on ostetud õige hinnaga. Ainult teatavate (Prantsuse) šateks ja aastakäikudega veinide väärtus kasvab nende vananedes. Investorid peaksid otsima selliseid veine:

  • on pärit piiratud toodangust
  • toodetud rangete veinitootmise eeskirjade alusel
  • olema tunnustatud klassifikatsioonisüsteemist;
  • on kombinatsioon maitsest ja pikaealisusest, mis areneb vanusega.

Peate tagama, et investeerite millessegi, mille järele on ka tulevastel aastatel nõudlus. Vein on reguleerimata turg. Paljudel põhimõttekindlatel investeerimishoonetel on vähe häbi, kui nad müüvad madalama kvaliteediga veine kõrgema hinnaga.

Nagu eespool mainitud, võib ladustamine olla kulukas. Õige temperatuur, õhurõhk, õhuniiskus ja üldised hoiutingimused mõjutavad veini kvaliteeti ja hilisemat väärtust.

Veenduge, et teil on eelarve, et oma veine õigesti ladustada.

Teine mure on see, et veini väärtus ei tõuse nii kiiresti kui teiste alternatiivsete investeeringute, näiteks P2P-laenude või krüptovaluutade puhul. Enamik suurepäraseid veine istub küpsemisperioodide ajal pikalt hinnaplatvormidel.

Sageli on see seotud veini mainega. Kui ükski veiniekspert ei arutle teie veini üle, siis veini väärtus ei tõuse ja teie veini hind jääb, ilma et te teeniksite tulu, kuni te seda müüksite.

Kas siis tasub veini investeerida?

Jah, kuid tõenäoliselt maakleri kaudu, mitte otse ostes (kui te tõesti ei mõista oma veini).

Suurepärase veinikollektsiooni võimalused ja valik on lõputud. Õigete teadmiste korral võib veini investeerimine olla aastaid hiljem suurepärane investeering.

Alternatiivne investeerimine veinidesse võib olla tasuv, kuid samas riskantne, seega on hädavajalik kaaluda kõiki peente veinide ostmise ja säilitamisega seotud kulusid.

Kui te ei soovi investeerida veinifondi, võib see olla põnev ka iseseisvalt. Olge valmis jooma seda, mida te müüa ei saa, või loodetavasti jooge oma müügiks mõeldud veinikollektsiooni.

?”

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x