MoneyHub

Milliste kinnisvarabüroode pakkumised on parimad?

Kaaluge oma võimalusi enne maakleri palkamist, kui müüte oma maja.

MoneyHubi ekspert ütleb: Kui mõtlete oma maja müümisele, siis teadke et kinnisvarabüroode vahendustasud on väga erinevad. Soovitav on võtta hinnapakkumisi mitmelt agendilt, kuna pakutavad hinnad ja pakutavad teenused pole samad.

Kinnisvaramaakleri valimine

Meie siin MoneyHubis palusime Eesti tuntumatel kinnisvarabüroodel pakkuda oma hind mitme kinnisvaraobjekti kohta Tallinnas ja selle ümbruses. Tagasi tulnud vastused näitasid väga erinevaid tulemusi. Leidsime, et maaklerid küsivad väga erinevaid tasusid ja pakuvad samal ajal väga erinevat teenindustaset. Agendid ei soovinud silmast silma kohtumisel välja öelda ühtegi konkreetset hinda. Enamasti on see tingitud sellest, et nad tahavad teid veenda vahenduslepingut allkirjastama. Siiski õnnestus meil pärast mõningaid läbirääkimisi mõningase survega saada (meie arvates) nende parim hind. Üldiselt peaksite eeldama et maksate 2% ja 3,5% vahel, kuid mitte rohkem. Mõned maaklerid küsivad maja eest koguni 5%. Seega tõesti tasub ringi vaadata.

Võrdlusi

Võrdlust koostades võtsime arvesse iga teenuse taset koos tasude ja lisaväärtusega teenustega, mida igaüks pakub. Kuna nende antud hinnapakkumised on konfidentsiaalsed, arvutasime keskmised tasud ja seejärel iga agendi paranemise üle või alla selle protsendina. Samuti analüüsisime, kui tõhusad võivad olla lisandväärtusega teenused teie kinnisvara müümisel, ning skaneerisime netist arvamusi ja kommentaare.

Läbirääkimine

Agentidel on praegu keerulised ajad ja eluasemeturu maht on langenud, mis on hindu alla surunud. Kui müüte, soovitame teil kasutada oma võimupositsiooni ja nõuda parimat hinda. Kuid mõned agendid teevad ainult mõned fotod ja loetlevad teie vara kas KV.ee või Citry24.ee. Võite seda teha ka ise, kui teil on võimalik kõnedele vastata ja laste maakleritel end tüliltada. Pidage meeles, et paljud maaklerid tegutsevad põhiagentuuriga seotud vabakutselistena. See annab neile üsna märkimisväärse võimaluse oma tasusid soovi korral muuta, nii et ärge kartke parima hinna nimel võimalikult kõvasti suruda. Üldiselt on suuremate agentuuridega raskem läbirääkimisi pidada ja nad võtavad kindlama joone, nii et peaksite kaaluma, milline agentuur teile sobib ja milliseid eeliseid nad tegelikult pakuvad.

Kontrollige millele alla kirjutate.

Kaaluge oma võimalusi enne agendi palkamist, kui müüte oma maja. Paljud agendid lubavad midaiganes, et saada teie vara oma müügikataloogi. See hõlmab teie vara väärtuse paisutamist ja paljude lubaduste andmist. Olge sellest teadlik, nad paluvad teil hiljem oma hinda oluliselt langetada. Selline taktika lisab aega ja jätab müüja raskesse olukorda; seega kontrollige hoolikalt oma lepingu lõpetamise lepingut.

EttevõteHind võrreldes keskmisegaMinimaalse tasuHinnavahemik TurgTuruosaMeie hinnang
1Partner Tallinn Kinnisvara OÜ-19%YY5%Vaata lähemalt
City Property OÜ-19%YY4%Vaata lähemalt
Laam Kinnisvara OÜ-16%YY3%Vaata lähemalt
Kinnisvarabüroo Toom-46%NN0Vaata lähemalt
Pindi Kinnisvara OÜ5%YY9%Vaata lähemalt
RE Kinnisvara AS5%YY6%Vaata lähemalt
Domus Kinnisvara Vahendus OÜ5%2800N4%Vaata lähemalt
Ober-Hausi Kinnisvara OÜ5%YY4%Vaata lähemalt
LVM kinnisvara15%YY12%Vaata lähemalt
Uus Maa OÜ26%YY24%Vaata lähemalt
Kinnisvaraekspert OÜ40%1000Y3%Vaata lähemalt

Kinnisvarabüroode KKK

Mis on Hind võrreldes keskmisega? .

Kuidas me selle välja arvutasime? Iga maakler esitas hinnapakkumisi kolmele erinevale kinnistule. Nende hinnapakkumiste põhjal arvutasime keskmise väärtuse ja selle, kui palju protsentuaalselt oli iga maakler nõus sellest keskmisest väärtusest vähem või rohkem noteerima. Need hinnad on ainult ligikaudsed. Turutingimuste muutudes võib uus uuring anda teistsuguseid tulemusi.

Mis on Minimaalne tasu? .

See on tasu, mida iga maakler võtaks minimaalselt. Paljudel juhtudel ei soovinud maaklerid oma numbreid avaldada, kuid väitsid, et neil on see olemas.

Mis on Hinnavahemik? .

Paljudel maakleritel on erinevad hinnad sõltuvalt vara asukohast ja suurusest. Nii ei pruugi näiteks maja puhul noteeritud põhimäär korterile kehtida.

Mis on turuosa? .

Suuremad agentuurid võivad pakkuda suuremat juurdepääsu ostjatele. Oleme arvutanud ligikaudse väärtuse reklaamide arvu põhjal, mida iga maakler on viimase kuue kuu jooksul kuvanud. Kuid see on ainult hinnang.

Kuidas me arvutame oma tärnide arvu?

Meie tärnihinnangud põhinevad pakutaval põhimääral, tarbijabaasi tagasisidel, lisatasudel, turuosal, äritegevuse lihtsusel ja lisandväärtusega eelistel.

0 0 hääled
Article Rating
Teavitage
guest

0 Comments
Inline tagasiside
Vaata kõiki kommentaare
0
Tahaksin teie mõtteid, palun kommenteerige.x